Otellere de yasak geldi!

Kabine toplantısının ardından açıklanan 29 Nisan-17 Mayıs arasındaki tam kapanma döneminde bir değişiklikte otel ve konaklama tesisleriyle ilgili oldu.

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüs önlemleri kapsamında tam kapanmaya geçileceği bilgisini aktardı.

29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00’dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05.00’a kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokak kısıtlaması uygulanacak.

Tam kapanma döneminde bir değişiklikte otel ve konaklama tesisleriyle ilgili oldu. Sokağa çıkma yasağı uygulanan dönemlerde otel ve konaklama tesisleri hizmet vermeye devam ediyordu.

Otellerdeki rezervasyonlar istisna teşkil etmeyecek

Tam kapanmaya geçişle birlikte oteller ve konaklama tesisleri için de kısıtlama kararı geldi. Erdoğan “Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir” açıklamasında bulundu.

Üretim imalat, temizlik gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerlerine ara verilecektir. Yeme içme sektöründe paket servisi hizmetine devam edilecektir. Şehirlerarası seyahatin tamamı izne tabi olacak. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacaktır, Şehirler arası araçlar %50 ile çalışabilecektir.

Konaklama tesislerinde rezervasyonlar, sokağa çıkma kısıtlamaları için teşkil etmeyecektir. Kamu personeli uzaktan çalışmaya yönlendirilecektir.

Yüz yüze eğitime ara

Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelenecektir.

İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlılarımız VEFA ekiplerinden destek isteyebileceklerdir.

Sosyal Medya'da Paylaşın