İstanbul’un en sevilen Çin restoranı Shang Palace yeniden kapılarını açıyor

İstanbul’un en sevilen Çin mutfağı restoranı Shang Palace yeniden kapılarını açıyor. Geleneksel Çin ve Kanton Mutfağı’nı modern dokunuşlarla sunan ödüllü restoran, profesyonel şefleri ve efsanevi Kung Fu Tea Master’ın özel servisiyle, 16 Kasım’dan itibaren misafirlerini yeniden ağırlıyor.

İstanbul’un kalbi Beşiktaş’taki Boğaz’a nazır konumunda, Asya ve Türk Misafirperverliği’nin mükemmel birleşimini sunan Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un ödüllü imza restoranı Shang Palace, kapılarını yeniden açıyor. Tarifleri yüzyıllara dayanan zengin Çin ve Kanton Mutfağı’nı modern yorumlarla sunan Shang Palace, özel sunumları, imza lezzetleri ve göz alıcı ambiyansıyla misafirlerini yeniden karşılıyor.

Yeni şefler, imza lezzetler

Shang Palace’ta yetenekli şeflerin özel sunumlarla hazırladıkları imza yemekler, hem damaklara hem de gözlere hitap eden bir lezzet şöleni sunuyor. Uzun yıllar boyunca, çok sevilen Çin Mantısı “Dim Sum” ya da Çin Eriştesi “Noodle” gibi tarifler üzerinde çalışarak uzmanlaşan şefler, ana vatanları Çin’in zengin gastronomi mirasını İstanbullular’la buluşturuyor. Görsel olarak misafirlerin favorisi olan El Açması Çin Eriştesi “La Mian”ın hazırlığı, şefin el çabukluğu ve ustalıkla yaptığı hazırlık ile izleyenleri adeta büyülüyor. İki aşamalı sunumu ve eşsiz lezzetiyle restoranın özlenen lezzetlerinden Fırında Kızartılmış Bütün Pekin Ördeği ise şehrin en özel gastronomi deneyimlerinden biri… Sichuan Usulü, Bal ve Siyah Sirke ile Kızartılmış Çıtır Bonfile Dilimleri, “XO” Sosuyla Lezzetlendirilmiş Salatalık ve Siyah Fungus Mantarlı Ördek Salatası, Acı Ekşi Deniz Mahsülleri Çorbası, Wok’ta Acı Sosla Pişirilmiş Kuzu Pirzola ve Sarmısak Soslu Şehriye Eşliğinde Buharda Pişirilmiş Deniz Tarağı gibi pek çok özlenen lezzeti de restoranda deneyimlemek mümkün.

Otantik ve etkileyici sunumu ile “Kung Fu Tea Master”

Shang Palace, kapılarını yeniden açarken sürpriz sunumlara da yer veriyor. Şehrin tek “Kung Fu Tea Master”ı, temeli dövüş sanatlarına dayanan bir çay servisi ile misafirlerini büyülüyor. Kung Fu’dan esinlenen ve Çin halk kültürünün en özel örneklerinden olan bu çay seremonisi, Shang Palace misafirlerine adeta görsel bir şov sunuyor.

Yarım asırlık tarihiyle Shangri-La Hotels & Resorts’un imza restoranı olan Shang Palace; Hong Kong’tan Paris’e, Beijing’ten, Dubai’ye birçok önemli metropolün vazgeçilmez adreslerinden. İstanbullular ise yine, yeniden; keyifli sosyal buluşmalar ve şehrin en sevilen gastronomi deneyimi için Shang Palace’ta biraraya geliyor.

Shangri-La Cares, geliştirilmiş sağlık ve güvenlik protokolleri

Shangri-La Bosphorus, Istanbul; Shangri-La Group’un global sağlık ve güvenlik programı Shangri-La Cares ile, misafirlerine güvenli bir ortam sunmayı taahhüt ediyor. Misafirlerin keyifli anların tadını gönül rahatlığı ile çıkarması ve ekip arkadaşlarının huzur ve güvenle çalışması için oluşturulan program, geliştirilmiş protokol ve tedbirlerden oluşuyor.

Shangri-La, Dünya Sağlık Örgütü tavsiyeleri ve yerel otoritelerin genelgeleri uyarınca, operasyon standartlarını tüm gerekli tedbir ve uygulamaları kapsayacak şekilde geliştirdi. Dünya genelindeki tüm otel ve resort’larda konaklayan ya da tesisi ziyaret eden misafirlerin sağlık ve güvenliği için, virüs ve bakterilere karşı yeni sıkı tedbirler hayata geçirildi. Bu önleyici protokoller; sık temas edilen yerlerde ve misafirlerin kullandığı tüm alanlarda arttırılmış hijyen önlemleri, derin temizlik uygulamaları, tıbbi olarak uygun dezenfektanlar ile hijyen sağlanması, ekstra tedbirler ve sosyal mesafe gözetilerek güvenli yemek, toplantı ve etkinliklerin düzenlenmesi gibi uygulamaları kapsıyor. Detaylı daha detaylı bilgiye websitesi linki üzerinden ulaşabilir.

Sosyal Medya'da Paylaşın