Gordon Ramsay Burger Güney Kore’de!

Michelin yıldızlı ünlü şef Gordon Ramsay, şöhretini Güney Kore’ye taşıyor. Gordon Ramsay Burger, Seul’deki Lotte World Mall’da hizmet verecek. Gordon Ramsay Restaurants ile yiyecek ve içecek işine giren bir moda ve lisans şirketi olan Jin Kyoung Co.Ltd arasında bir anlaşma imzalanarak yeni projenin temelleri atıldı.

Gordon Ramsay Restaurants’ın CEO’su Andy Wenlock, grubun “yeni pazardaki bu ortak girişimin gelecekteki olasılıkları konusunda heyecanlı” olduğunu söyledi.

Ramsay’in restoranları Birleşik Krallık’ta 34, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Dubai ve Singapur gibi ülkelerde ise uluslararası olarak 19 tesis işletiliyor. Portföyünde yedi Michelin yıldızına sahip şirket, dünyanın en başarılılarından biri olarak gösteriliyor.

İlk Gordon Ramsay Burger restoranı yaklaşık on yıl önce Las Vegas’ta açıldı. Ramsay, Güney Kore hakkında ise “Dışarıda yemek yemek için harika ve ilham verici bir yer. JK’daki ekiple bu yeni ortaklık aracılığıyla hayata geçireceğimiz çok fazla fikrimiz var ve yola çıkmak için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.

Şef, son İskoç mekanının kapılarını kapatmasından 17 yıl sonra, Londra’da birden fazla street burger ve street pizza restoranı ve Edinburgh’da bir Bread Street Kitchen açmak da dahil olmak üzere, Birleşik Krallık’taki işinde büyük bir genişlemeye gitti. Ramsay ayrıca Londra’daki Savoy otelinde 11 Ekim’de açılacak olan River restoranının işletmesini de devraldı.

Sosyal Medya'da Paylaşın