Galata’nın Yeni Lezzet ve Eğlence Durağı “I-Guru”

İstanbul’un kalbinde tüm tarihe tanıklık etmiş, şık atmosfer ve zarafet yaklaşımını misafirlerine sofistike bir konaklama deneyimi ile sunan Ecole St. Pierre Hotel bünyesinde, IL Cortile Istanbul’dan sonra yeni café lounge bar yatırımı ile kendine özgü ve tüm gün sürecek neşe dolu bir serüvene başladı. Ecole St. Pierre Hotel’e bağlı Galata’da yer alan “i guru Cafe Lounge Bar, geçmişin ruhunu yansıtan yapısı ile dikkat çekiyor!

Şehrin merkezinde, Galata’da Ecole St. Pierre Hotel’in hizasında açılan i guru Cafe Lounge Bar, tarih ve kültürün esintileriyle lezzeti bir arada sunuyor.

Geçmişte ruhani liderlerin kaldığı yatakhane olarak kullanılan manastır yapısı ve bugün i guru’ya ev sahipliği yapan bu binanın sırtı, Ceneviz surlarına dayalıdır. Galata Kulesi’nin arka bahçesi olarak da tanımlayabileceğiz i guru’dan içeri girdiğiniz anda bedeniniz tarihle uyumlu bir atmosferle çevriliyor ve şehrin hareketli yaşamının içinde ruhunuz dinginleşiyor.

Şehrin merkezinde, hareketli yaşantının, kalabalığın ve kargaşanın ortasında, saklı kalmış, görenlere sürpriz bir dinginlik hissiyatı oluşturan, aynı zamanda eğlenceli ortamıyla neşe katan bir mekan olan i guru, Kitchen-ist imzası ile günlük yaşamımızdaki ve ruhumuzdaki dengeyi yaratıp, bir nefes almak ve mutlu bir zaman dilimi yaratmak için eşsiz bir seçenek. i guru, geçmişte birçok ruhani lideri misafir etmiş bir binadır. Bu nedenle konsepti, ismi, tüm marka-mekan kimliği ve tüm tasarımları bu geçmişten ilhamla oluşturuldu. İç mimarisinde taş dengelemeden yola çıkarak tasarlanan aydınlatmalar, renkler, rahat oturmalar, daha bir çok detayın hepsi i guru’nun geçmişinden ve bulunduğu bölgenin ihtiyaçlarından esinlenerek Kitchen-ist tarafından tasarlandı.

‘i guru’ Cafe Lounge Bar’ın bulunduğu bina, 1900’lü yılların başında Collège des Frères St. Pierre Okulu’nda görevli olan sörler/frerler tarafından yatakhane ve misafirhane olarak kullanılırdı. 1935 yılına kadar yatakhane olarak kalan bina sonrasında ise kilise tarafından satılıyor ve 1935-1962 yılları arasında bir postal fabrikası burada faaliyet gösteriyor. Fabrika daha sonra şehir dışına taşınıyor ve yerine Yordan Usta’nın mobilya atölyesi açılıyor. Atölye, 1990’lı yılların sonlarına kadar Türkiye’de birçok ünlü isme de ilham kaynağı olmuştur.

Eşsiz konumu ve konseptiyle İstanbul’un en özel buluşma mekanı olmaya aday i guru Cafe Lounge Bar misafirlerine tüm gün sürecek neşe dolu bir atmosfer ve deneyim vaad ediyor. Ecole St. Pierre Hotel Executive Şefi Nihat Sancar’ın i guru’nun da Executive Chef’i olarak yer aldığı i guru cafe lounge bar, imza kokteylleri, yemekleri, Dj performansları ve çeşitli etkinlikleriyle de lezzet ve keyif tutkunlarını Galata Kulesi’nin arka bahçesinde ağırlamayı bekliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın