elBulli1846 Bir Gecelik Konaklama Fırsatı!

Dünyanın en etkili ve ilham veren şefleri arasında yer alan Ferran Adrià, 3 Michelin yıldızlı elBulli’yi 2011 yılında kapattıktan sonra müzeye dönüştürmüştü. Bu müzede efsanenin tarihi ve mutfağı konuklara anlatılırken Adrià çığır açan bir yeniliğe imza atıyor: elBulli’de bir gece!

Moleküler gastronominin öncü isimlerinden, dünyanın en etkili şeflerinden biri olan Ferran Adrià, Airbnb ile bir iş birliğine gitti. Bu iş birliği ile beraber Adrià, dünyada müzeye dönüştürülen ilk restoran olan, efsanevi restoran elBulli’nin kapılarını iki kişiye bir gece konaklama için açmaya hazırlanıyor.

16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek bu ücretsiz konaklama için Adrià, Airbnb’nin basın bülteninde şu demeci verdi: “elBullirestaurante’nin misyonu sınırları zorlamaktı. Maksimum düzeyde bir gastronomi deneyiminde yapılabileceklerin sınırı olduğunu düşündüğümüz noktaya ulaşmıştık. Şimdi yeni yaratıcı sınırları zorlamaktan, dünyaya bu bakış açısını burada kalan konuklarla paylaşmaktan ve onları elBulli1846 olarak son bölümümüzle tanıştırmaktan heyecan duyuyorum.”

Bu konaklamayı yaşayacak şanslı iki kişi Ferran Adrià ile şahsen tanışma fırsatına erişecek. Bununla beraber diğer olanaklar arasında elBulli alanına sınırsız erişim, Adrià’nın sevdiği restoran olan sahil kasabası Roses’ta akşam yemeği ve check-out sonrası şef Adrià’nın kardeşi, Albert Adrià tarafından Barselona’daki Enigma’da bir akşam yemeği ikram edilecek. 

17 Nisan’dan itibaren Airbnb’nin sitesinden konaklama için başvuru yapılabilir.

Sosyal Medya'da Paylaşın