Big Chefs Dijital Dönüşümü KERZZ ile Yakaladı

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Azerbaycan, Kazakistan gibi hem Türkiye’de hem dünyada 60’ı aşkın şubede misafirlerini birçok lezzet ile karşılayan BigChefs, dijital dönüşümde de yerini aldı. Dijital dönüşümün öncüsü olan Big Chefs’in IT Direktörü Kerem Özlü bu hem bu konu hem de sürdürülebilirlik konusunda önemli noktalara değindi.

2007 yılında Ankara’da yolculuğuna başlayan Big Chefs, lezzetli sabah kahvaltılarından tutun da sıcak çay saati sohbetlerinin enfes atıştırmalıklarına, şık akşam yemeklerine kadar tüm misafirlerini günün her saatinde restoranlarında ağırlamaya devam ediyor. Sıcak bir ev ortamını da beraberinde sunan BigChefs, hem Türkiye’den hem de dünyadan birçok lezzeti bünyesinden barındırırken, gittiği her ülkeye de Türk lezzetlerini taşıyor. Big Chefs’in IT Direktörü Kerem Özlü, bu konu hakkında “İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum, Marmaris, Bursa, Denizli, İskenderun, Eskişehir, Kayseri, Mersin, Almanya, Azerbaycan, Kazakistan, Kuveyt ve Suudi Arabistan olmak üzere 60’ı aşkın şubede misafirlerimizi BigChefs sıcaklığında ağırlamaya devam ediyoruz” diyor.

Yiyecek-içecek sektörü ve teknoloji

Teknoloji ilk çıktığı günden beri hayatın her alanına girdiği gibi, insanlığın vazgeçilmezi oldu. Hal böyle olunca, bu gelişmelerden yiyecek-içecek sektörü de geri kalmadı. Big Chefs’in IT Direktörü Kerem Özlü, bu konuyla ilgili şunları söylüyor, “Günümüzde teknoloji doğru kullanımlar ile hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Markamızda verilen hizmeti bir bütün olarak düşünmek gerekir. Mutfağınızın iyi bir marka olması kadar operasyonun doğru yönetilmesi, çıktıların doğru ve güvenilir olması da hayati önem taşır. Biz, KERZZ ile aslında bu süreçleri uzun bir süredir doğru şekilde yönetiyor ve teknolojinin faydalarını da iş hayatımızda görüyoruz” diyor.

KERZZ markasının gelişen teknolojiye hızlı adapte olduğunu ve yenilikleri bir adım ötede sunduğunu söyleyen Özlü, KERZZ ile tüm süreçlerinin oldukça az iş gücü gerektirdiğini dile getiriyor. Özlü, “Biz bir şey talep etmeden KERZZ bize veriyi yorumlayıp verir halde bir çözüm sunuyor. Markamızın misafir iletişimine ne kadar özen gösterdiğini düşünürsek, sektörde asıl işimiz olan mutfağa ve misafir memnuniyetine odaklanmamızı sağlıyor” ifadelerini kullanıyor. 

“Süreç ile birlikte kağıt maliyetleri, saklama maliyetleri artık tarih oldu diyebiliriz”

Tüm dünyada dijital bir dönüşüm yaşanırken, Türkiye’deki sektörlerin de geri kalmadığını söylemek gerek. Big Chefs IT Direktörü Kerem Özlü, “Sürdürülebilirlik adına atılmış büyük ve önemli bir gelişme olan e-dönüşüm, günümüzün sorunlarından israfın önüne geçilmesine, doğadaki karbon ayak izimizin küçülmesinde oldukça etkilidir” derken, konu ile ilgili önemli bir cümle de kuran Özlü, “Süreç ile birlikte kağıt maliyetleri, saklama maliyetleri artık tarih oldu diyebiliriz. Big Chefs olarak KERZZ’in bize sunduğu e-dönüşüm hizmetlerinden e-fatura, e-arşiv, e-irsaliye ve e-adisyon çözümlerinin hepsini markamızın tüm şubelerinde kullanmaktayız. Süreçle hızlı uyum sağlamamız ve sorunsuz işleyiş ile tüm mali gereklilikleri sağlıyoruz” diyor.

İleriye dönüş projelerde e-dönüşümün ne gibi etkileri olacağına da değinen Özlü, “Gelişen ve dönüşen bir sistemi içindeyiz. Pandemi ile temastan uzaklaşırken çözümü KERZZ’de ORWİ ile bulduk. Misafirlerimiz dijital menü kullanmaktan oldukça memnun. Teknoloji ilerledikçe bizler de iş ortaklarımız ile aynı ivmede büyüyor ve gelişiyor. Gelecek planlarımızda akıllı restoran sistemleri ile restoran operasyonlarını otomatize edip, verimliliği artırmak üzere KERZZ ortaklığı ile özel ve güzel bir çalışmamız olacaktır.”

Sosyal Medya'da Paylaşın