Barselona’da tutkular pastane ürünlerine dönüşüyor: La Pastisseria

İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Barselona’da Pasta Şefi Josep Maria Rodriguez Gerola’nın özel reçeteleriyle hazırlanan nefis tatlılarına sahip olan La Pastisseria, şefin usta ellerinden çıkan muhteşem lezzetleriyle tadanları gönülden fethediyor.

2011 yılında pastacılık dünyası için en prestijli ödüllerden biri olan ‘Pastacılık Dünya Kupası’ ödülünü kazanan Josep Maria Rodriguez Gerola tarafından kurulan La Pastisseria, Barselona’nın en ünlü pastaneleri arasında boy gösteriyor. Tatlı sanatı merakını her geçen gün daha da yüksek seviyeye taşıyan Gerola, eşi Ana Jarquin ile birlikte, pastacılık mesleğinin tüm varlığını ve öğrenme hevesini etkilediği düşüncesinden yola çıkarak pastanesinde leziz tatlılar yaratıyor.

Tatlıların öncelikli amacı hafiflik

Barselona’daki önemli caddeler arasında yer alan Aragó üzerindeki La Pastisseria, 2019 yılında aldığı ‘Katalonya’nın En İyi Pastası ve İnovasyon Ödülü’ ile de İspanya’daki en iyi pastaneler sıralamasında bulunarak yerini sağlamlaştırıyor. La Pastisseria, tutkuları pastane ürünlerine dönüştürüyor, dokular ve tatlar arasında uyumlu bir denge yakalıyor ve tatlılarını yiyenlere büyülü anlar yaşatıyor. Tatlılarının öncelikli amacının hafiflik olduğu belirtilen pastanede adeta sanat eseri niteliğinde birçok eşsiz lezzet sunuluyor. Yemeye kıyamayacağınız güzellikte olan capcanlı ve iştah kabartan spesiyallerini müşterilerine tattıran efsanevi pastane, yenilikçi fikirlerle pastacılık dünyasında devrim yaratıyor.

Gerola’nın özel reçeteleriyle hazırlanan lezzetlere uyum ve denge hâkim

La Pastisseria lezzetleri, genellikle kremsi dokuların gevrek bir dokuyla harmanlanmasından oluşuyor. Uyum ve dengeyi sağlamak adına zıt dokuları birbiriyle eşleştiren pastane ekibi, ürünlerin yapım aşamasında her zaman büyük bir titizlikle çalışıyor. Yenilikçi tarzından ödün vermeyerek misafirlerinin ilgisini her daim dinamik tutan La Pastisseria, pastacılığı bir sanat alanı olarak değerlendiriyor. Işıltılı, canlı renklere sahip olan ve Gerola’nın özel reçeteleriyle hazırlanan pastaları, artizan çikolataları, sandviçleri ve tüm bunların iyi bir eşlikçisi olan çay ve kahveleriyle keyifli bir deneyim sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın