Bambaşka bir Özsüt: “Özsüt Select”

Özsüt, Türkiye’de bir ilke imza atarak İzmir’in kalbi Alsancak’ta sıra dışı bir konsepti hayata geçirdi. Açık mutfak şeklinde tasarlanan mağazada canlı üretim yapan marka, Özsüt Select adını verdiği konsepti ile misafirlerine yepyeni ve bambaşka bir Özsüt deneyimi yaşatıyor. Özsüt Select için dünyanın en tanınmış pasta şefleri ile çalışan Özsüt, misafirlerini bu özel konseptinde uzman şeflerle bir araya getiriyor. Select misafirleri, alanında uzman dünyaca ünlü şeflerle sohbet ederek, üretim aşamalarını canlı olarak izleyebiliyor ve hep merak ettikleri tariflerle ilgili ipuçlarını alabiliyor. Select menüsü ise, sürpriz tatlar ve lezzetler ile dopdolu.

Türkiye’nin 83 yıldır mutluluk tadında ürünler yaratan markası Özsüt, bir ilke imza atarak Özsüt Select adı ile sıra dışı bir konsepti hayata geçirdi. İlk şubesini İzmir’in Alsancak semtinde açan marka, üretim aşamalarının canlı izlenebildiği açık mutfak tasarımına sahip özel mimarisi ve sürprizlerle dolu menüsü ile ilk günden müdavimlerini yarattı.

Select’e özel yeni lezzetler

Özsüt yeni mağazası Özsüt Selectiçin dünyanın en tanınmış pasta şeflerinden Karim Bourgi ile çalıştı. Bourgi danışmanlığında hazırlanan menüde Fransız pastacılık kültürünü yansıtan birbirinden lezzetli pastalar, çikolatalar, milföyler, macaronlar ile beraber fırından çıkar çıkmaz tadılabilecek kruvasan ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Select’e özel menüde yer alan yenilikler arasında Özsüt’ün tüm dondurmalarında olduğu gibi en taze günlük çiftlik sütü ve taze meyvelerle hazırlanan gelato çeşitleri de yer alıyor. Select menüsüne özel hazırlanan gelato dondurmaları için, alanında uzman gelato şefinden danışmanlık alan Özsüt, misafirlerine sürprizlerle dolu lezzetli bir deneyim yaşatıyor. Select menüsünde, geniş kahvaltı alternatifleri, yumurta çeşitleri, atıştırmalık lezzetler, sandviçler ve salatalar ile günün her anına özel enfes tatlar da bulmak mümkün.

 Canlı üretim çok ilgi çekiyor

Özsüt Select’te çikolata, gelato dondurma, ekmek ve kruvasan üretimi, alanında uzman şeflerin danışmanlığında ayrı ayrı yapılıyor. Lübnan asıllı şef Karim Bourgi dışında Özsüt’ün mutfağında yetişen deneyimli Özsüt şeflerinin de yer aldığı Select’te, açık mutfak mimarisi ile üretim aşamaları canlı olarak izlenebiliyor. Özsüt’ün değişmeyen lezzet ve kalitedeki ürünlerinin nasıl geliştirildiğinin deneyimlenebildiği açık mutfak konseptinin çok ilgi çektiğini ifade eden Özsüt Genel Müdürü Latif Aral, “Biz Select mağazamızla misafirlerimizle karşılıklı etkileşim içerisinde yeni ve bambaşka bir iletişim kurmayı hedefleyerek yola çıkmıştık. Bu hem bizim için hem de misafirlerimiz için hep arzu ettiğimiz bir deneyimdi. Bu arzumuzu gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. Konuklarımız mağazamızda şeflerimizle bir araya gelerek sohbet edebiliyor, hep merak ettikleri birbirinden özel tariflerle ilgili ip uçları alabiliyor. Ayrıca bu özel mağazamızda Ar-Ge çalışmalarımızı ve çeşitli workshoplarımızı da yapmayı düşünüyoruz” dedi. Aydınlatmasından masa sandalyesine, içeride yer alan hâkim renk tonundan logosuna kadar tamamen farklı olarak tasarlanan Özsüt Select, yeni ve bambaşka lezzetler keşfetmek isteyenleri Alsancak’taki mağazasına bekliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın