Angela Hartnett ve Robin Hutson’a ödüller!

Şef Angela Hartnett ve otel işletmecisi Robin Hutson, konaklama endüstrisinin başarılarını kutlayan Yeni Yıl Onur Listesi’nde OBE’lerle ödüllendirildi. 2007 yılında MBE alan Hartnett, Covid-19 salgını sırasında konaklama endüstrisine ve NHS’ye verdiği hizmetlerle tanındı.

Şef, son iki yılda bir ağırlama bakanı için kampanya yürüterek ve hükümet kararlarının restoranlar, barlar ve oteller üzerindeki etkisini vurgulayarak sektörün açık sözlü bir sesi oldu. 2020’deki ilk karantina sırasında Hartnett, NHS çalışanlarına yemek hazırlamak ve dağıtmak için kâr amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olan Cook-19’u kurdu. 2021’de Hospitality Action’a yardımcı olarak Chefs at Home yemek kitabına katkıda bulunan 54 şef arasında yer aldı ve aynı zamanda endüstri yardım kuruluşunun hamisi oldu. Hartnett, “Bunu başarmak harika ve restoranlarda geçmişte ve günümüzde ekipler olmadan yapılamaz” dedi.

Hampshire’daki Pig grubunun ve Lime Wood otelinin arkasında bulunan Hutson, pandemi sırasında konaklama endüstrisinin bir diğer önemli sesi oldu. Ağırlama bakanı için #seatatthetable kampanyasına öncülük etti, bu konu hakkında iş bakanı Paul Scully ile görüştü. Onurla ilgili olarak şunları söyledi: “Sektörümüzde harika işler yapan çok sayıda isimsiz kahraman olduğu için eşit ölçülerde heyecan ve alçakgönüllülük duyuyorum. Çok şanslıyım ve ödüller için minnettarım.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın