2022’de Londra yemek sahnesine yepyeni restoranlar katılıyor

Uluslararası markalardan yeni maceralara Londra gastronomi turizminin uğrak noktalarından biri. Pandemiye rağmen hız kesmeyen yenilikleriyle heyecan uyandıran markalar açılış için gün sayıyor. İşte 2022’de takip edeceğimiz en büyük restoran açılışları!ü

JKS Restaurants tarafından hazırlanan Arcade Food Hall’ın konsepti kaliteli bir yemek, rahat bir atmosfer ve ilgi çekici bir mekanla tamamlanıyor. Ocak 2022’de açılması planlanan Tatale ise, Afrika merkezli üssünün desteğiyle kültürel diyalogları güçlendiriyor. Ombra şefi Mitshel İbrahim tarafından 2022’nin bahar aylarında açılması planlanan Forno hem gelişmiş toptan üretimi desteklemeye hem de daha çok lezzeti müşterilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Şef Nuno Mendes’in yönettiği Lisboeta ise, zemin kat, üst katlar ve şef masasıyla Lizbon mutfağına üç katmanlı bir bakış açısı kazandırıyor. Apricity, sürdürülebilir çalışmalarla ön plana çıkmaya hazırlanan bir restoran. Şef Chantelle Nicholson, ürünleri kadar çalışanlarının refahını da bu konseptin bir parçası olarak görüyor. Yapımı üç yıl süren ve Soho için yeni bir deniz ürünleri sarayı olmaya hazırlanan Manzi’s, Chris Corbin ve Jeremy King’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı göz alıcı bir konsept.

Londra, yeni konseptlerin yanı sıra sevilen markaların da yeniliklerine sahne olacak. Bir zamanlar iki Michelin yıldızıyla efsaneleşen The Ledbury, yeni tasarımıyla misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Londra’nın en iyi pastane ve kafelerinden biri olarak görülen Kapihan, Filipin malzemeleri ve mutfak birikimleriyle yenileniyor. Björn Frantzén’in üç Michelin yıldızlı Stockholm restoranı Frantzen 2022’de Londra’nın gastroturizmini canlandırmaya hazırlanıyor.  Fransa’nın Menton kentindeki üç Michelin yıldızlı Mirazur ile efsaneleşen Mauro Colagreaco da sevilen lezzetlerini Londra’ya taşıyor. Paris’teki kendi adını taşıyan pastanesi ve gerçek üstü meyveleriyle Cedric Grolet ise, Berkeley’de 2022 yılında Fransa dışındaki ilk pastanesini açmak için gün sayıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın