Şef Claudio Chinali, İtalya Devlet Nişanı’yla onurlandırıldı

Eataly Türkiye Executive Şefi Claudio Chinali,  “Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia” devlet nişanıyla onurlandırıldı. İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından devlet nişanıyla onurlandırılan Chinali’ye, nişanı düzenlenen törende İtalya Büyükelçisi ve Dr. Carolina Gaiani tarafından sunuldu.

Eataly Türkiye Executive Şefi Claudio Chinali’ye büyük onur. Şef Chinali, “Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia” devlet nişanına layık görüldü. 5 köşeli yıldız formuyla İtalya’yı simgeleyen devlet nişanı, “Venedik Sarayı” bahçelerinde düzenlenen törenle Şefi Claudio Chinali’ye takdim edildi. Nişan, İtalya Büyükelçisi ve Dr. Carolina Gaiani tarafından Chinali’ye sunuldu.

İtalya’nın birleşmesinden sonra sembol olarak kabul edilmiş olan devlet nişanı, birçok farklı alan ve disiplinde İtalyan kültürüne katkıda bulunan İtalyan vatandaşı ve yabancılara sunuluyor.

Törende söz alan Eataly Türkiye Executive Şefi Claudio Chinali, “Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia” devlet nişanıyla onurlandırılmak oldukça gurur verici. Köklü bir geleneğe sahip olan İtalyan mutfak kültürünü yerel ve geleneksel lezzetler ile günümüze taşımak benim için büyük önem taşıyor. Yaptığım işin şiirsel özellikler taşıdığını düşünüyorum. İtalyan tarzı yaşam aslında bir tür sanat, bu sanatın içinde birçok değişken bulunuyor. Benim için sanat içinde özgünlüğü barındıran çok geniş bir alan. Bu sebeple mutfakta hep özü ve özgün olanı arıyorum. Geleneksel değerlere sahip çıkarken profesyonel yaklaşımın da bu sanatsal sürecin ayrılmaz bir parçası olduğunu düşünüyorum. Beni bu nişana layık gören İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya sonsuz minnetlerimi sunuyorum.” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın