BRAVA Michelinli Șef Stefano Ciotti ile Sezona Başlıyor

Yeni lüks anlayışının Türk Riviera’sındaki temsilcisi The Bodrum EDITION’ın gastronomi alanındaki iddiasını bir üst seviyeye taşıyan, eşsiz manzarası ve gurme lezzetleriyle muhteşem bir gastronomi deneyimi sunan imza açık hava restoranı BRAVA, yeni sezona Michelin Yıldızlı yeni İtalyan şefi Stefano Ciotti ile 5 Haziran’da iddialı bir giriş yapıyor.

Gastronomiye verdiği önem ve bu alanda hayata geçirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren The Bodrum EDITION’ın imza açık hava restoranı BRAVA, yenilenen konsepti ile İtalyan esintilerini Bodrum’a taşıyor. Bu yılın heyecanla beklenen büyük gastronomi sürprizi BRAVA By Stefano Ciotti” dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şef Stefano Ciotti yönetimindeki mutfağı ve yenilenmiş seçkin menüsüyle konuklarına sunduğu gastronomi deneyimini bir üst seviyeye taşıyarak Bodrum’un en iyi İtalyan restoranı olma iddiasını ortaya koyuyor.

1973 yılında Rimini’de doğan İtalyan şef, çocukluğundan beri hayalini kurduğu meslekte kendini, en iyi şeflerin yanında kazandığı deneyimlerle geliştirdi. 2010 yılında aldığı ilk kişisel Michelin Yıldızı’nı sayısız prestijli ödülle taçlandırdıktan sonra eşiyle birlikte 2015 yılında açtığı Pesaro Sahili’nde yer alan Nostrano By Stefano Ciotti isimli restoranı 2 sene gibi kısa bir sürede ilk Michelin Yıldızı’na layık görüldü. 2017’den günümüze kadar 7 yıl boyunca her sene Michelin Yıldızı’na layık görülen şef, İtalya’nın ve dünyanın sayılı şefleri arasındaki yerini aldı.

İtalyan kökenlerine dayanarak yemek yapmanın duygu ve düşünceleri ifade etmede en iyi yol olduğuna inanan Stefano Ciotti, hazırladığı yemekler için seçtiği her bir bileşende bir şairin şiir yazarken kelimeleri seçtiği özeni gösterdiğini belirtiyor. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de yaz akşamlarının favori buluşma noktası olacak olan BRAVA By Stefano Ciotti’de ünlü şef, bar ekibinden baş sommeliere kadar geniş bir İtalyan ekiple birbirinden özel lezzetlere imza atacak.

Şef Stefano Ciotti ve ekibinin Brava By Stefano Ciotti için özel hazırladığı seçkin menüde öne çıkan lezzetler arasında Lobster Cavatelli, Beef Parmigiana, Fagotelli Cacio E Peppe gibi imza yemekler yer alıyor. Paylaşımlı tabaklardan başlangıçlara; ana yemeklerden tatlılara oldukça çeşitli menüde İtalyan mutfağının ünlü yemeklerinden el yapımı makarna, risotto, melanzane, carpaccio, bruschetta ve İtalya’nın yöresel peynirlerinin baskın olduğu pizza çeşitleri de mevcut. Bu eşsiz gastronomi deneyiminin kapanışı ise şefin imza petit fourları, buzlu limoncello, ferahlatıcı gelato veya Brava By Stefano Ciotti’nin imza tatlısı The BRAVA Tiramisu ile yapılabilir.

Sosyal Medya'da Paylaşın