İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın: “Tüm dünya ülkelerini İnoksan mutfakları ile donatmak istiyoruz”

İnoksanlı Sohbetler’in bu ayki adresi Dilek Pastanesi oldu. Pandemiden sonraki süreçte pastanelerin geçirdiği dönüşümden ve İnoksan’ın yaptığı yeniliklerden söz eden İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın, bu dönemde sektöre fayda sağlayacak tavsiyelerde bulundu.

Pandemiden en çok etkilenen ve dönüşüm geçiren sektörlerin başında gelen yeme-içme sektörü için açıklamalarda bulunan İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın, “Pandemi döneminde yeme-içme sektörü tüketicilerin değişen ihtiyaçları, alışkanlıkları ve beklentileri ile hızlı bir dönüşüm sürecine girdi. Tüketiciler çok daha seçici davranmaya başladı. Sağlıklı beslenme, güven ve pratikliğe olan duyarlılık arttı. Bu doğrultuda, dijital dünya içerisinde var olan ve paket servis hizmeti bulunan firmalar süreçten daha az etkilendi. Türkiye’de birçok şirket, bu hızlı dönüşüme kolaylıkla adapte oldu” ifadelerini kullanıyor. “Önümüzdeki süreçte yeni nesil daha aktif olurken, firmalar da daha düşük maliyetlere dönmeye çalışacak. Daha sağlıklı ve organik tüketim öne çıkacak. Yaşamdaki değişimle birlikte yaratıcı çözümler ve fark yaratan modeller ortaya çıkacak” diyen Batkın, tüm bu değişimlere ayak uydurabilen işletmelerin de başarıyı yakalayabileceğini belirtiyor.

“Farklı konseptlere uyum sağlayabilecek esnek endüstriyel mutfak çözümleri sunmaya devam edeceğiz”

Yeme-içme sektörü bu denli değişirken her türlü ihtiyaca cevap vermek için teknolojiyle birlikte modüler mutfakları geliştirmeye devam ettiklerini anlatan İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın, “Mutfaklarda verimliliğin ön plana çıktığı bu dönemde; işletme maliyetlerini azaltacak, birden fazla menüye hitap eden ve şartların değiştiği zamanda da farklı konseptlere uyum sağlayabilecek esnek endüstriyel mutfak çözümleri sunmaya devam edeceğiz” diyor.

“Tüm dünya ülkelerini İnoksan mutfakları ile donatmak istiyoruz”

İnoksan’ın sektöre sunduğu yeniliklerden söz eden başarılı yönetici, teknolojiden de faydalanarak sektöre yeni ürünler sunduklarından bahsediyor. Esra Altay Batkın şu sözleri dile getiriyor: “Sektör profesyonellerinin bu süreçte oluşan ihtiyaçlarına yönelik çözümleri analiz ederek bayi ve satış noktası ağıyla birlikte ürün gamımızı her geçen gün geliştiriyoruz. Pandemi döneminde de ürün gamımız her geçen gün gelişen teknolojik alt yapımızla daha da büyüdü. Koronavirüsle mücadelede profesyonel mutfakların hijyen standartları ile geliştirdiğimiz bulaşık yıkama makineleriyle müşterilerimize daha hijyenik ve güvenilir çözümler sunduk. Ürettiğimiz Koronavirüsü yok eden yüksek sıcaklık teknolojili İnoksan Bulaşık Yıkama Makinelerini piyasaya çıkardık. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor, gelecek yıl içerisinde bu değişimle farklı konseptlere adapte olan esnek endüstriyel mutfak çözümleri sunmaya devam edeceğiz.”

Ana mutfaklardaki proje misyonunu tamamladıklarımı ve kendilerini tüm dünyaya ispatladıklarını söyleyen Batkın, bundan sonraki süreçte sektöre daha çok ürün sunarak markalaşmak istediklerini bildiriyor. Batkın, sözlerini şöyle noktalıyor: “Gelecek planlarımız içerisinde İnoksan ailesine katacağımız yeni ürünler yer alıyor. İnoksan olarak ‘verimlilik, dijitalleşme, ihracatta büyüme ve müşteri memnuniyeti’ alanlarındaki gelişmelerimizle tüm dünya ülkelerini İnoksan mutfakları ile donatmak istiyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın