Yumuşak ve kremsi tadıyla klasik bir İtalyan lezzeti: Panna Cotta

İtalyanların en önemli tatlılarından bir de Panna Cotta. İpeksi pürüzsüz kreması ve sosuyla hafif bir tatlı yemek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Panna Cotta’nın İtalya’daki en iyi adreslerini sizler için araştırdık.

Trattoria Da Cesare al Casaletto

Roma’da yer alan Trattoria Da Cesare al Casaletto’nun sen sevilen tatlısı bir İtalyan klasiği olan Panna Cotta. Kremasının pürüzsüz oluşu, meyvelerin kremayla olan uyumu ve hafif lezzetiyle akşam yemeğiniz için muhteşem bir final olacaktır.

Osteria del Cinghiale Bianco

Osteria del Cinghiale Bianco’ya yolu düşen hemen hemen herkes hayatlarında yedikleri en iyi Panna Cotta olduğunu söylüyorlar. Karamelli ve kırmızı meyveli çeşitleriyle her damak tadına hitap eden Panna Cotta’yı isterseniz bitter isterseniz de sütlü çikolata ile de deneyebilirsiniz.

Checchino Dal 1887

Hem turistlerin hem de İtalyanların en sevdiği lokal restoranlardan olan Checchino Dal 1887’ye gelen misafirlerin favori tatlısı Panna Cotta. Tarihi ambiyansı ve zengin menüsüyle yolu Roma’ya düşenlerin mutlaka uğraması gereken bir mekan. Doyurucu ve lezzetli yemeklerinden sonra servis ettikleri Panna Cotta hafif ve klasik tadıyla en çok tercih edilenlerden.

Osteria da Fortunata

Çikolatalı ve orman meyveli Panna Cotta seçenekleriyle yolu İtalya’ya düşenlerin mutlaka gittiği restoranlardan biri de Osteria da Fortunata. Çikolata, karamel ve kırmızı orman meyveli seçenekleriyle her damak tadına hitap eden Panna Cotta’ları ile Osteria da Fortunata en çok tercih edilen restoranlardan.

Sosyal Medya'da Paylaşın