Önceliği sağlık ve beslenme olan kafe: CafeAPlus

CafeAPlus, Acıbadem Hastaneleri içinde bulunan kafeteryaların iç işletmeye alınarak yeniden düzenlenmesi ve üst segment hale getirilmesi fikriyle ortaya çıkıyor. APlus Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Esra Şahin mekanın konseptini ve verdikleri hizmeti anlattı.

APlus Acıbadem Sağlık Grubu’nun kurduğu bir hizmet şirketi. Yiyecek içecek sektöründe personel yemeği, hastanelere öze hasta yemeği, kafe işletmeciliği, banket hizmetleri ve pastane üretimi hizmetlerinin de bulunduğunu dile getiren Esra Şahin: “CafeAPlus, Acıbadem Hastaneleri içinde bulunan kafeteryaların iç işletmeye alınarak yeniden düzenlenmesi ve üst segment hale getirilmesi fikriyle ortaya çıktı. Amaç bilindik hastane kafeteryası hizmetini farklı bir boyuta taşımaktı. Bunun içinde dekorasyondan yemek sunumlarına, sunulan paketli ürünlerden hastaneye özel menülere kadar farklı bir bakış açısıyla ilerlendi” diyor.

“En taze ve mevsiminde ürünlerle ilerlemeye özen gösteriyoruz”

Sağlık grubuna bağlı oldukları için menülerini hazırlarken en çok farklı ürün çeşitliliğine ve sadece hastalar için değil, hastane yakınları ve hastane çalışanları içinde hizmet verdiklerini göz önüne alarak ilerlediklerini söyleyen Şahin: “Mümkün olan en taze ve mevsiminde ürünlerle ilerlemeye özen gösteriyoruz. Kullandığımız malzemelerin yerli üretim ve doğal olmasını tercih ediyoruz. Bu konuda Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan yerel kooperatiflerden de taze katkısız ürünler alabiliyoruz. Önceliğimiz sağlık, sağlığı kaynağı ise sağlıklı beslenmek” diyor.

“En özel lezzetimiz Acıbadem Kurabiyeli Profiterol”

CafeAPlus’ın en özel lezzetlerinin başında Acıbadem Kurabiyesi’nin geldiğini söyleyen Şahin: “Yüzyıllardır severek tükettiğimiz Acıbadem Kurabiyesi’yle hazırladığımız Acıbadem Kurabiyeli Profiterol, sadece kafelerimizde yiyebileceğiniz, ustalarımız ve AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilmiş olan bir tatlı. Çikolata tadından vazgeçemeyenler için hazırlanan Çikolatalı Acıbadem Kurabiyeleri de yine sadece bizim kafelerimizde tadabileceğimiz lezzetli bir atıştırmalık.”

Sosyal Medya'da Paylaşın