‘Made by MEIKO’ ibaresi kalite ve güvenilirliğin simgesi

MEIKO bünyesinde bir inovasyon seri üretime girmeden önce, mikrobiyolojik veya mekanik açıdan tepeden tırnağa kontrol edilerek son bir kalite kontrolünden geçmek zorundadır. Özellikle mekanik testin oldukça ağır koşulları vardır. Çünkü MEIKO’nun temel hedefi, müşterideki koşulların olabildiğince gerçeğe yakın şekilde simüle edilmesidir. 

2017’de lanse edilen M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesinin otomatik kapak sisteminin de bu kalite kontrol aşamasından geçmesi gerekiyordu. Makinenin kapağı altı ay boyunca her 10 saniyede bir açılıp kapanacak şekilde test edilerek bileşenlerin bu yük testini kaldırıp kaldırmadığı, metal yorgunluğundan kaynaklanan kırılmalar olup olmadığı kontrol edildi. Böyle bir durumla karşılaşıldığında, tedarikçilerle veya MEIKO malzeme araştırma departmanı ile görüşülerek, sorunun kaynağı en hızlı şekilde analiz edilerek gerektiği gibi iyileştirildi. Ardından tekrar teste tabi tutuldu. Yaklaşık 1,2 milyon açma ve aynı sayıda kapama sonrasında otomatik kapak sistemi ilk günkü gibi çalışıyordu. Böylece yük testi geçilmiş olarak kabul edildi ve sonlandırıldı.

“MEIKO’nun teknolojisine duyduğu güven 60 aylık garantide kendini gösteriyor”

Normatif olarak öngörülen sayı sadece 100.000 iken, neden bu sayıda tekrar uygulandığını MEIKO Ürün Geliştirme Müdürü Bruno Gaus şu şekilde yanıtlıyor: “Öngörülen sayı bizim için çok düşüktü ve müşterilerimizin gerçek koşullarını yansıtmıyordu. Zira pratikte günde en az 180 yıkama yapılıyor. Buna göre 100.000 tekrar, realitede sadece 1,5 yıla tekabül ediyor ve bu MEIKO için yeterli bir sayı değil!” Firmanın otomatik kapak sistemi için yaptığı tekrar sayısı ise 18 yıllık bir çalışma ömrünü yansıtıyor. MEIKO’nun teknolojisine duyduğu güven, otomatik kapak sisteminin tüm elektronik ve mekanik bileşenleri için sunduğu 60 aylık garantide kendini gösteriyor. Ayrıca bu özelliği ile M-iClean H, birçok değerli ödüle layık görülmüş: Alman Aşçılar Derneği’nin 2017 ve 2018’de üst üste verdiği iki ödül (KÜCHE-Award), serinin XL versiyonuna 2017 ve 2018’de verilen Catering Star ödülü, FCSI Derneği’nin ve B2B etkinliklerin dünya çapında önde gelen organizatörlerinden UBM SES’in SCI Ekipman Ödülü.

“Made by MEIKO” ibaresi bir marka işaretidir

MEIKO, her zaman daha fazlasını hedefler. Bu, sadece yük testleri için geçerli değildir. “Made by MEIKO” ibaresi, kalite ve güvenilirliği simgeleyen bir marka işaretidir. Ekoloji ile uyum içinde en iyi teknolojiye ve en iyi malzeme kalitesine bağlılığın simgesidir. Müşterileri anlamaya ve düşünmeye, ürünlerin etkinliğini ve verimliliğini sürekli olarak gözden geçirmeye dair verilen sözdür. MEIKO, sadece bu şekilde talepleri ve beklentileri karşılayabileceğinin hatta aşabileceğinin bilincindedir. MEIKO’nun kalite sözü dünya çapındaki tüm fabrikalarında karşılanmaktadır. Ve ürün kalitesinin yanı sıra süreç ve servis kalitesini de kapsar. 

Sosyal Medya'da Paylaşın