Kış turizminin “Beyaz Cennet’i Uludağ” sezona start veremedi!

Kış turizminin ‘Beyaz Cennet’i Uludağ, sezona umutla hazırlanmıştı ancak pandeminin dünyada tekrar atak yapması tüm planları alt üst etti.

Kış turizminin ‘Beyaz Cennet’i Uludağ, sezona umutla hazırlanmıştı. Oteller pandemi ile ilgili gerekli sertifikalarını alarak gelecek yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyordu. Ancak pandeminin dünyada tekrar atak yapması tüm planları alt üst etti.

“Böyle devam ederse otellerin açılması zor”

Dünya Gazetesi Yazarı Ömer Faruk Çiftçi’ye konuşan Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Yazıcı şu anda her şeyin belirsiz olduğunu, ne yapılacağının da kestirilemediğini söyledi. Normalde bu hafta otellerin kapılarını açmasını planladıklarını ancak yaşanan gelişmelerden dolayı bunun gerçekleşemeyeceğini vurguladı. Uludağ’ın imkanlarının daha iyi hale getirilmesi için hazırlanan 2025 yılı eylem planından da bahseden Ersin Yazıcı, pandeminin bu hızla devam etmesi durumunda otellerin açılmasının zor olduğunu kaydetti. Yazıcı, bu yıl Uludağ’da günübirlik kayakçıların yoğun olmasını öngördüklerini söyledi.

Uludağ bölgesinde toplamda 7 otel, bin 150 oda ve 2 bin 429 yatak kapasitesi ile hizmet veriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın