GastroAntep Festivali’ne Dünyaca Ünlü Şef Yağmuru

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde bu yıl 4.’sünü düzenlediği Uluslararası Gastronomi Festivali (GastroAntep), İngiltere, İspanya, Kolombiya, Portekiz, İtalya, Almanya, Peru, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Fransa, Tayland ve Danimarka olmak üzere 12 farklı ülkeden 20 Michelin yıldızını ağırladı. Birbirinden özel workshop’larda ülkelerinin lezzetlerini Gaziantep’in kendine has ürünleriyle buluşturan dünyaca ünlü şefler, Antep fıstığı gibi yöresel ürünlerle yeni lezzetler denemenin de heyecanını yaşadı.

Marco Zampese / Hélène Darroze At The Connaught, İngiltere

Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şeflerden birbirinden keyifli workshop’lar
Festivalin 2. ve 3. gününde İngiltere, İspanya, Kolombiya, Portekiz, İtalya, Almanya, Peru, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Fransa, Tayland ve Danimarka olmak üzere 12 farklı ülkenin mutfak kültürü ve gastronomi elçileri de, kendi yemeklerini tanıtma fırsatı buldu.

Paco Roncero / Paco Roncero Restaurante, İspanya

Festival kapsamında İngiltere’den Marco Zampese, İspanya’dan Paco Roncero, Javier Cocheteux T. ve Javier Cocheteux, Kolombiya’dan Alvaro Clavijo ve Ricardo Torres Izquierdo, Peru’dan Jaime Pesaque, İtalya’dan Cristina Bowerman, Fabrizio Nonis, Floriano Pellegrino ve Fabrizio Fiorani, Portekiz’den João Rodrigues ve Hans Neuner, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Mohamad Orfali, Almanya’dan Thomas Bühner ve Yoshizumi Nagaya, İngiltere’den Sameer Taneja, Brezilya’dan Luiz Filipe Souza, Fransa’dan Kévin Lacote ve Thibault Sombardier ile Danimarka’dan Kamilla Seidler gibi 20 Michelin Yıldızlı şef, kırmızı biber, isot, sızma zeytinyağı, sade yağ, keçi sütü tereyağı ve en gözde ürün olarak değerlendirdikleri Antep fıstığı gibi yöresel ürünlerle yeni lezzetler denedikleri workshop’lar gerçekleştirdi.

Alvaro Clavijo / Restaurante El Chato, Kolombiya

Ülkelerinin lezzetlerini Gaziantep’in kendine has ürünleriyle buluşturan şefler, böylece yeni lezzetlerin keşfine çıkarken, festival katılımcılarını ise uzak coğrafyaların lezzetleriyle tanıştırdı.

Jaime Pesaque / Mayta by Jaime Pesaque Restaurant, Peru

Cristina Bowerman / Glass Hostaria, İtalya

Fabrizio Nonis / El Beker, İtalya

Floriano Pellegrino / Bros’ Restaurant, İtalya

João Rodrigues / Projecto Matéria, Portekiz

Hans Neuner / Restaurante Ocean, Portekiz

Fabrizio Fiorani / Zucchero X Fabrizio Fiorani, İtalya

Mohamad Orfali / Orfali Bros Bistronomy, Birleşik Arap Emirlikleri

Thomas Bühner / 3 Michelin Star Chef, Almanya

Sameer Taneja / Benares Restaurant & Bar, İngiltere

Javier Cocheteux T. & Javier Cocheteux, İspanya

Luiz Filipe Souza / Evvai Restaurant, Brezilya

Kévin Lacote / KL Pâtisserie, Fransa

Yoshizumi Nagaya / Yoshi by Nagaya, Almanya

Thibault Sombardier / Restaurant Les Parisiens, Fransa

Kamilla Seidler / Restaurant Lola, Danimarka

Sosyal Medya'da Paylaşın