FoodinLife yeni sayısında kapağına Gastromasa konuk şeflerini taşıdı

Yeni sezona başlangıç yaptığımız bugünlerde, Türk gastronomisini dünya gastronomi sahnesine çıkarmayı kendimize misyon edindiğimiz ve bu yıl V. kez düzenleyeceğimiz, V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nı gerçekleştirdik.

Dünyaca ünlü şeflerin “ilham” temasıyla gastronomi tutkunlarıyla buluştuğu konferansta, Türkiye’nin önde gelen sektör firmaları da stantları ve tadımlarıyla yerini aldı. Öte yandan sektörde son gelişmeleri takip ettiğimiz bu sayımızda en yeni mekânlar, Türkiye’nin en iyi zincir ve butik restoranları, dünyadan ve Türkiye’den dosya konuları bizlere eşlik etti. Yine gastronomi profesyonelleri, dünyada öne çıkan mekân ve şefler sayfalarımıza renk katarken kapağımızı Gastromasa konuk şeflerine ayırdık. Masabaşı Sohbetleri’nde ise bu ayki konuklarımız Türkiye’nin önde gelen zincir brasserie yöneticileri oldu. İşte keyifli söyleşileri, tasarımı ve görselleriyle sayfalarında kaybolacağınız dergimizden bazı konu başlıkları… 

Dünyaca ünlü şefler V. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda buluşuyor 

Bu yıl V.’si düzenlenecek olan ve gastronomi tutkunlarının heyecanla beklediği Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 30 Kasım’da İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde meraklılarıyla buluştu. Her yıl özel bir tema örgüsüyle yola çıkan Gastromasa, bu yıl yaratıcılığın önemli unsurlarından “ilham” temasını işledi. Dünyaca ünlü iddialı şeflerin workshoplar ve özel sunumlarla sahne aldığı ve bu yıl V.’si düzenlenen Gastromasa, 30 Kasım Cumartesi İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Sektörün ileri gelenleri ve gastronomi tutkunlarını ağırlayan ve 1 tam gün süren Gastromasa’da dünya mutfaklarını temsil eden ünlü şefler, kendilerine ilham veren unsurları hazırladıkları özel sunumlarla ziyaretçilerle paylaştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da konferans öncesi konuk şehir ziyareti gerçekleştirilecek olan etkinlikte şefler ve yurt dışından gelen konuklar, bu yıl Adana ve Gaziantep’i ziyaret etti. 

İtalyan mutfağının İstanbul’daki en iyi temsilcileri 

İtalyan mutfağı; makarnaları, pizzaları, sosları ve salatalarıyla gastronomi dünyasında en çok tercih edilen mutfaklardan biri. Kullanılan malzemeleri ve pişirme teknikleriyle farkını her zaman ortaya koyan İtalyan mutfağının, Türkiye’de ise müdavimi azımsanmayacak kadar fazla. Türk mutfağı ile de ortak birçok noktası bulunan İtalyan mutfağının İstanbul’daki en iyi noktalarını sizler için derledik. 

Yeni nesil burgerin tadına doyulmaz adresleri 

Sunumuyla ve lezzetiyle hem göze hem de damaklara hitap eden burger, her yaştan seveniyle albenisini hiçbir zaman kaybetmiyor. Öyle ki son zamanlarda açılan butik burgerlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Alışılmışın dışında imza lezzetleri ile oldukça ilgi gören bu adresler yeni bir burger anlayışını da beraberinde getiriyor. Biz de damaklarda eşsiz tat bırakan yeni nesil burgercilerin izini sizler için sürdük. 

Sosyal Medya'da Paylaşın