The Ritz-Carlton, Istanbul özenle hazırlanmış konseptler sunuyor

Şehir otelciliğinin önde gelen otellerinden biri olan The Ritz-Carlton, Istanbul’da bir ana restoran ve iki ayrı bar & lounge bulunuyor. Ürün tedariğinden lezzetli tabakların sunumuna kadar misafirlerine eşsiz yemek deneyimi yaşatan oteli F&B Direktör Yardımcısı Halkin Adiller’den dinledik.

Halkin Adiller, Marmara Üniversitesi’nde turizm öğrenimini tamamladıktan sonra İngiltere’ye gidiyor. Oxford Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken Londra’da Jurys Doyle Kensigton Hotel’de çalışan başarılı yönetici, Türkiye’ye döndükten sonra Intercontinental, Raffles ve Four Seasons gibi otel zincirlerinde çalışarak yiyecek ve içecek yöneticiliği alanında kendini geliştirme şansı yakalıyor. “Uluslarası restoran zincirlerinde de deneyim kazanmak için Londra’da Zuma, İstanbul’da Jamie Oliver gibi mekânlarda görev aldım” diyen Halkin Adiller, “The Ritz-Carlton markası her zaman çok beğendiğim bir markaydı, bilindiği üzere Marriott zinciri şu anda dünyanın en büyük otel zinciri. Dolayısıyla kariyerime The Ritz-Carlton, Istanbul’da devam etme kararı aldım” ifadelerini kullanıyor.

“Menü her mevsim misafirlerimizin beğenisine sunuluyor”

Adını zanaatkarların üretimlerini gerçekleştirdiği yerden alan Atelier Real Food Restoran, açık mutfak konsepti ve “doğadan masaya” tatlar ile yerel ve mevsimsel ürünlerin harmanlandığı bir mekân. Tüm dünyada önem kazanan gerçek yemek akımına odaklanan restoranda görüntüde sade, ürüne saygı duyularak pişirilmiş yemekler hazırlanıyor. Domates ve pek çok otun yetiştirildiği bir bahçeye de sahip olduklarını belirten Adiller, “Sezonsal ürünlerin kullanılması amaçlandığı için menü her mevsim misafirlerimizin beğenisine sunuluyor. Boğaz manzarasıyla da dikkat çeken restoranımızda zengin şarap kavının yanında özel davetler için kullanılan 12 kişilik “Chef’s Table” bulunuyor. Bleu Lounge misafirlerimizin Boğaz manzarası eşliğinde Akdeniz ve Uluslararası lezzetlerinin yanı sıra mixologist’lerimiz tarafından özenle hazırlanmış içecekleri tadabilecekleri bir yer. Bu alanda belirli akşamlarda canlı müzik ve sushi geceleri gibi çeşitli aktiviteler de sunuyoruz. Atelier Lounge ise akşamüstü çay saati ve hafif lezzetlerin yer aldığı menüsüyle dikkat çekiyor” açıklamalarında bulunuyor.

“Yeni projeler ve konseptler yaratmaya çalışıyoruz”

The Ritz-Carlton, Istanbul’da menü planlamasında dikkat edilen konuların başında, dünyadaki trendler, doğal ve yerel ürünlerin kullanılması ve tabii ki sürdürülebilirlik geliyor. Misafirlere sunulan yiyecek ve içecek menüsünün hem yerel kültüre ve damak tadına uygunluğu hem de etkili bir hikayesi olması önem verilen başlıca unsurlar oluyor. “Yiyecek ve içecek dünyası devamlı kendinizi geliştirmeniz gereken ve trend’leri takip etmeniz gereken bir dünya” diyor Halkin Adiller ve “Biz kendimizi yenilemek için ekip halinde hareket ederek yeni projeler ve konseptler yaratmaya çalışıyoruz. Yaratmak istediğimiz yeni konseptleri ve fikirleri mutfakta uygulayarak denemeler yapıyoruz” diye de sözlerine ekleme yapıyor.

“Doğal ürünler hem konseptimiz, hem de standartlarımız için çok önemli”

Başarılı isim öncelikle satın alma yapılacak ürünün kesinlikle taze ve sürdürülebilir olmasına çok dikkat ediyor. Mevsimsel ürünler, ekip için ayrı bir önem taşıyor. Bu süreçte Satın Alma ve Yiyecek-İçecek ekibi ile ortak çalıştıklarını ifade eden Halkin Adiller, “Üst kalite ürünlerin seçilmesinin yanı sıra insan sağlığını tehdit etmeyen, doğal ürünler olması hem konseptimiz, hem de standartlarımız için çok önemli. Öte yandan yeni sezonda yeniliklere Farm to Brunch ile başlıyoruz. Atelier Real Food restoranımızın konsepti olan “Farm to Table” yani ‘doğadan masaya’ konseptini brunch’ımızın merkezine koymak istedik. Arkasından yenilenmiş çay saatimiz ve Chef’s Table organizasyonlarımız ile yola devam edeceğiz. Bunun yanı sıra yeni yıl çalışmaları ile adeta bir festival havasına gireceğiz.” açıklamalarında bulunuyor

Sosyal Medya'da Paylaşın