Birleşik Krallık’ın ‘Eat Out to Help Out’ kampanyasına restoranlardan büyük katılım geldi

Birleşik Krallık’ta ağırlama sektörünü desteklemek için bu hafta Pazartesi günü itibariyle başlayan ‘Eat Out to Help Out’ kampanyasına işletmelerin %84’ünün katılım sağlayacak.

Temmuz ayının başında Birleşik Krallık Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın açıklamasıyla ülke genelinde başlatılan ‘Eat Out to Help Out’ kampanyası ile ağırlama sektörünün COVID-19 sonrası toparlanmasına destek verileceği açıklanmıştı. Başlatılan bu kampanya ile Ağustos ayında Pazartesi’den Çarşamba’ya kadar her restoranda kişi başı 10 Sterlin’e kadar toplam %50 indirim sağlanıyor. UKHospitality tarafından ülke genelinde yürütülen bir ankete göre, ankete katılım sağlayan işletmelerin %84’ünün kampanyaya dahil olacağını gösterdi. UKHospitality’nin Genel Müdürü Kate Nicholls, “Pek çok işletmenin bu planı benimsediğini görmek harika. Şansölye, sektörümüzün en ağır darbeyi aldığını fark etti ve bu plan, savunmasız işletmelerin ihtiyaç duyduğu desteği sağlamanın bir yolunu buluyor” dedi.

“Sektörümüzün önemi ve Hazinenin hızlı bir şekilde belirleyici destek sağlaması nedeniyle tanındığını görmek cesaret verici. Görünüşe göre sektörümüz bu programı hızlı bir şekilde benimsedi ve müşterileri cezbetmeye yönelik yenilikçi menü eklemeleri örnekleri gördük. İşletmelerin mekanlarını Covid-güvenli hale getirmek için büyük yatırım yaptıklarından, bu satın almanın tüketiciler arasında da yaygın olacağını umuyoruz. Sektörümüzün geleceğini güvence altına almak ve işleri güvende tutmak için güven önemli olacaktır. Mümkün olduğunca çok insanın önemli bir indirimle harika bir deneyim yaşamak ve Ağustos ayı boyunca yemek yemeyi yeniden keşfetmek için mümkün olan en fazla şansı almasını umuyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın