Daniel Boulud imza lezzetlerini Blantyre’a taşıyor

2 Michelin yıldızlı şef Daniel Boulud, imzası olan Fransız mutfağını Massachusetts’e taşıyarak Blantyre restoranında yaz boyunca misafirlerini ağırlayacak olan Café Boulud’u açıyor.

Temmuz ayında başlayan ve Ekim ortasına kadar sürecek olan iş birliği, Café Boulud’un New York’taki mutfak ekibi tarafından hazırlanan ve Blantyre’nin ünlü şarap programıyla eşleştirilen yerel malzemeleri vurgulayan mevsimlik bir menü sunuyor. Boulud Wine Spectator’a yaptığı açıklamada, “Mutfağımızın ruhunu ve geleneklerini Café Boulud’da paylaşmaktan ve onu Blantyre’ın enfes şarap sunularıyla eşleştirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Sommelier Alan Champney ve ekibi, hızlı bir seçim yapmak isteyen konuklar için yaklaşık 50 şaraptan oluşan kısaltılmış bir liste sunuyor ancak Blantyre’ın Kaliforniya, Fransa’da (özellikle Burgonya ve Bordeaux) ve İtalya’da mükemmelleşen tüm 1.900 etiketli listesi ise misafirler için hazır. 3 servisten oluşan fiks menü 78 Dolar değerinde ve eşsiz lezzetlere ek olarak 110 dönümlük mülkte eğlenmek için özel etkinlikler ve küratörlü piknik paketleri gibi özelleştirilebilir mutfak deneyimleri de bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Paylaşın