José Andrés, sigorta firmalarına karşı olan mücadelede yerini aldı

José Andrés liderliğindeki restoran grupları ve Washington DC merkezli üç diğer yüksek profilli şef geçen hafta sigorta şirketlerine dava açtı.

José Andrés liderliğindeki restoran grupları ve Washinton DC merkezli üç diğer yüksek profilli şef geçen hafta sigorta şirketlerine dava açtı ve COVID-19 salgını sırasında kayıpları kapsaması gerektiğini iddia ettikleri iş kesintisi politikaları tarafından tetiklenen ödemeler için mücadele eden artan sayıda ağırlama şirketine katıldı. Hem Andrés’in ThinkFoodGroup (TFG) hem de kurucusu ve şefi olan Michel Richard’ın mirasını koruyan James Beard Ödüllü Amerikan bistrosu Central, 30 Temmuz Çarşamba günü Maryland ve Columbia Bölgesi federal mahkemelerinde dava açtı. İleri sürülen Travelers Insurance Company ise yeni koronavirüs pandemisi sırasında iş kayıplarının kapsamını reddetti.

Eater’da yer alan habere göre davalar, Fabio Trabocchi’nin Fiola Holdings ve Robert Wiedmaier’in RW Restaurant Group’un anlaştığı sigorta firması olan The Charter Oak Fire Insurance Company’ye (Travelers) karşı benzer bir yasal işlem başlatmasından günler sonra geldi. TFG’nin davası, Michelin dereceli Minibar, Jaleo, Oyamel, Zaytinya, China Chilcano, Beefsteak ve diğer operasyonlar dahil olmak üzere, grubun Travellers politikası kapsamında kapsanan 16 restoranı içeriyor.

Andrés, restoran grubu adına şu açıklamayı yaptı: “22 yılı aşkın bir süredir firmamız, Travelers iş kesintisi sigortası için sürekli olarak önemli miktarda yıllık prim ödedi ve şimdi yükümlülüklerini yerine getirme zamanı. Kapatmaya zorlandığımız ve pandeminin sektörümüz, işletmelerimiz, ekibimiz ve restoranlarımıza güvenen yerel çiftçiler ve üreticiler üzerindeki etkileri göz önüne alındığında, Travelers’in yeniden inşa ederken hepimize karşı mali sorumluluğu var.”

Sosyal Medya'da Paylaşın