Bağdat Caddesi’nde Bohem Bir Mekan: Boho Bakery

Bodrum’dan sonra İstanbul’da şube açan Boho Bakery, Fransız mutfağından aldığı ilhamla hazırlanan özel lezzetleri, sadeliği vurgulayan mimari konseptli mekânında konuklarını ağırlamaya başladı. Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında, yerinde hizmetin dışında paket olarak alışveriş yapmak da mümkün.

Kuralların dışında, sanatçı ruhlu bir anlayışla hayata geçirilen Boho Hotel’in bohem ruhunun lezzetli bir yansıması olan Boho Bakery’de, Fransız mutfağından ilham alınan tarifler, zevk sahiplerine sunuluyor.

Boho Bakery’nin Kurucusu Tuluhan Çoker, kuruluş amaçlarını şu şekilde özetledi: “Günlük hazırlanmış doğal ürünlerle keyifli buluşmaların, kısa kahve molalarının zamansız klasiği olmak, mevsimlere göre yeni deneyimler sunmak üzere yola çıktık.”

“Türkiye’de görmeye pek alışık olunmayan görseller ve lezzetleri bir araya getirmeye çalıştık. Ürünleri özel tekniklerle yaparak farklılık yaratmaya çalıştık. Bazı ürünlerimizin tedarikleri yurtdışından yapılmakla beraber yerel üreticilerden de tedarik süreci devam ediyor” diyerek sektörde farklı bir duruş sergilediklerini belirtti.

“Ürünlerimizin şeker oranı yüzde 2 bile değil.”
Boho Bakery’de; ekşi mayalı ekmek ve bagetler, grissini, foccacia, kruvasan, siyez poğaçalar, kurabiye ve kek çeşitleri, tartlar, ekler, peti four ile çok çeşitlilikte büyük boy ve küçük boy pastalar bulmak mümkün. Birçok lezzetin yanı sıra ayrıca ev yapımı reçeller ve zeytinyağı satışı da bulunuyor. Boho Bakery’nin mutfağında, yıllardır pastacılık sektöründe deneyimli Şef Serkan Şehirlioğlu; pastacılığa gönül vermiş genç kadrosu ile yeni lezzetler oluşturuyorlar. “Boho Bakery Executive Pastry Şefimiz Serkan Şehirlioğlu, 27 yıldır bu sektörde. Bizimle çalışmaya başlamadan önce; Swissotel İzmir, Kempinski Bodrum, Mandarin Oriental Bodrum, Jumeriah gibi uluslararası zincir otellerde ve Abu Dabi, Kuveyt’te çalışmış” diyen Çoker, işin sırrını “Genel olarak ürünlerimizin şeker oranı yüzde 2 bile değil. Şekeri kullanmış olduğumuz meyvelerden ve çikolatalardan alıyoruz” diyerek açıkladı.

Avrupa yakası şubesi için çalışmalar var
Boho Bakery Suadiye, 20 kişilik kapasitesi ile keyifli buluşmalara ve kahve molalarına ev sahipliği yapıyor. Çoker, Avrupa yakasında da bir şube açmanın yanı sıra yurt dışı şubeleri için de çalışmalarının başladığının müjdesini veriyor.

Boho Bakery, Bodrum’da hem yaz hem de kış döneminde hizmet verdiği için kışın İstanbul’da olup yazın Bodrum’da yaşayan misafirler için oldukça cazip bir alternatif.

Sosyal Medya'da Paylaşın