Yıldız Şeflerden David Gil, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden David Gil, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

David Gil profesyonel kariyerine 16 yaşında Can Jubany IN Vic, Katalonya’daki restoranında başladı. Eğitimini tamamladıktan sonra dünyanın farklı bölgelerinden mutfaklarda eğitim aldı: San Sebastián’da Mugaritz (2* Michelin), Fransa’da Le chassagnet (1* Michelin) ve Michel Bras (3* Michelin) ve Le Calandre (3* Michelin) İtalya’da.

Barselona’daki 6 restorana (Hoja Santa, Enigma, Pakta, Tickets, Bodega, Niño Viejo) liderlik eden ve son on yıldır elBarri Restaurants Group’un Pasta ve Tatlılar Kreatif ve Üretim Şefidir ve aşağıdaki gibi projelerin kavramsallaştırılmasına yardımcı olur. İbiza’da Kalp (Cirque Du Soleil ile Albert ve Ferrán Adrià) New York’ta Küçük İspanya (José Andrés) ve Londra’da Albert Adrià ile birlikte Cakes & Bubbles projesi. I+Desserts’ın ortak sahibi ve İnovasyon Direktörü’dür. I+Desserts, tatlı dünya için yenilik, fikir, deneyim ve proje geliştirmeye odaklanan bir gastronomik araştırma merkezidir.

I+Desserts, her yeni zorlukla yüzleşmek için ve her projede tekrarladığı bir çalışma sistemi oluşturmuştur. İlk adım siparişi kabul etmektir, ardından tüm seçenekler incelenir ve olasılıklar araştırılır, sonuç hayal edilir ve ilk fikirler başlatılır. Daha sonra konsept ve kimlik aranır, gerekli testler yapılır ve reçete tanımlanır. Son olarak, bu yeni ürün tanıtılır, iletilir ve satılır.

Ancak, bir yönteme ek olarak, I+Desserts üyeleri tüm etkinliklerini, her yaratılışın bir kimliği olması gerektiği, tekniğin estetik veya sunuma değil, her zaman beğeniye tabi olması gerektiği gibi bir dizi değer ve inanç üzerine kuruludur. Yeni tüketicilere ulaşmak için mevsimlik ürünlere bahse girmek, pastacılığın daha hafif, daha sağlıklı ve dengeli olması ya da pazar trendlerine uyum sağlamanın gerekliliği. I+Desserts ekibi, tatlı dünyasında projelerin, fikirlerin ve yaratıcı deneyimlerin inovasyonu ve geliştirilmesi konusunda uzmanlaşmış bir gastronomi stüdyosu olarak yaşamını sürdürmektedir.

David Gil liderliğindeki ekibin yaratıcı kapasitesinin bir örneği, bu yıl için Xok konseptinde yaratılan ve İspanyol pasta dergimiz Dulcypas’ın okuyucularıyla paylaşmak istediği muhteşem nugat (turron) serisidir. Yetenek, deneyim ve kararlılık bir araya geldiğinde bu stüdyoda yaratıcılığı ve teknolojik bileşeni yüksek girişimler ortaya çıkar.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

 

Sosyal Medya'da Paylaşın