Bidfood Türkiye, Ankara’da Dağıtım Merkezi Açtı

Ev dışı tüketim ve gıda alanında uzmanlaşmış lider şirketlerden biri olan Bidfood Türkiye, Ankara’da hizmete açtığı Bidfood Anadolu ile dağıtım kapasitesini artırdı. Dağıtım bölgelerini ve hizmet kalitesini genişletmeyi hedeflediklerini söyleyen Bidfood Türkiye CEO’su Nedim Makzume, 4 ay gibi kısa bir sürede kurulumu tamamlanan Bidfood Anadolu’nun ‘Bidfood’a özgü bir başarı hikayesi’ olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki 15.000’den fazla otel, restoran, kafe, ulusal zincir ve perakende müşterisine hizmet sunan, ev dışı tüketim (EDT) ve gıda dağıtım şirketi Bidfood Türkiye, ‘rekor büyüme’ ile kapattığı 2021 yılının ardından yatırımlarına hız verdi. Ev Dışı Tüketim işletmelerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel çözümler sunan Bidfood Türkiye, Ankara’da hizmete açtığı Bidfood Anadolu ile dağıtım kapasitesini artırdı. Şirket, eş zamanlı olarak online ev dışı tüketim portalı MyBidfood’u da Ankara’daki iş ortaklarının kullanımına açtı.

Bidfood Türkiye’ye özgü bir başarı hikayesi
Yeni dağıtım merkezinin Bidfood Türkiye’nin büyüme planlarında önemli bir yeri bulunuyor. Bidfood Türkiye CEO’su Nedim Makzume Ankara’da, uluslararası tecrübe ve iş yapma tekniklerini yerel bakış açısıyla birleştirerek ev dışı tüketim kanalındaki tüm paydaşlar için değer yaratan bir çalışma sistemi oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Toplam 4.200 metrekare alan üzerinde yer alan Bidfood Anadolu Ankara dağıtım merkezi için kurulum çalışmalarının bu yılın mayıs ayında başladığını belirten Nedim Makzume, “Depomuz 1 Eylül 2022’de tüm altyapısıyla mal kabul ve sevkiyata tamamen hazır hâle geldi. Donuk depolarımızı sipariş tarihinden 25 gün sonra teslim alarak depoların rekor sayılacak bir sürede tamamlanmasını sağladık. 4 ay gibi kısa bir sürede bu büyüklükte bir deponun ve çalışma sisteminin tamamlanması, Bidfood’a özgü önemli bir başarı hikayesidir” diye konuştu.

Bidfood’un 2022 yılında yeni bölgelerde faaliyet göstermeye başladığını ve mevcut altyapılarının yenilenip büyütüldüğünü belirten Bidfood Türkiye CEO’su Makzume, “Sürdürülebilirlik planlarımız çerçevesinde doğaya dost, yüksek verimli, kendi kendine yetebilecek kapasitede merkezler inşa edeceğiz. Yıl sonuna doğru İzmir bölgesinde küçük bir üretim merkezi açarak müşterilerimize ihtiyaçları olan özel ürünler üretebilmeyi düşünüyoruz” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın