Melitta, İstanbul Kahve Festivali’ne Lezzet Kattı

Hakman Elektronik’in markalarından Melitta, bu yıl tam otomatik kahve makinelerinden filtre kahve makineleri ve süt köpürtücülerine, öğütülmüş filtre kahvelerinden temizlik ürünlerine kadar sahip olduğu geniş ürün gamıyla KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenen İstanbul Kahve Festivali’nde yerini aldı. Dünyanın en sevilen içeceği kahvenin yolculuğunun her aşamasında yer alan marka, kişiselleştirilmiş kahve deneyimleri ile de festival ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı.

Filtre kağıdının patentli mucidi Melitta Benz tarafından 1908’de kurulan Melitta markası, 114 yıllık köklü geçmişiyle bugün 60 farklı ülkede ‘çekirdekten bardağa’ konseptiyle faaliyet gösteriyor. Hakman Elektronik’in Türkiye distribütörü olduğu Alman kahve ve kahve ürünleri markası Melitta, kahve deneyimi ile ilgili tüm ürünleri tek marka çatısı altında sunuyor. Dünyanın en sevilen içeceğinin üretimden tüketime yolculuğunun her aşamasında yer alan Melitta, hem kahve çekirdeğini hem de öğütülen kahveyi hazırlayan makineyi üretiyor.

“Melitta’ya olan ilginin ana nedeni, tüm ürünlerinde aynı kaliteyi sunması”

Hakman Elektronik Genel Müdürü Aziz Süzer hem festivale hem de Melitta ürünlerine olan ilgiyi şöyle değerlendirdi: “Hakman olarak Türkiye’deki 30. yılımızı kutluyoruz. Kahve, Türk kültüründe oldukça köklü bir lezzet. Son dönemde ise kahve demleme ve içme yöntemlerinde ciddi değişimler yaşanıyor. Melitta ile geçen yıl da festivaldeydik. Festival ziyaretçileri, son iki yıldır çekirdekten bardağa konseptiyle öğütülmüş kahve, kahve çekirdeği, filtre kahve makineleri ve tam otomatik kahve makinelerini yerinde inceleme ve her bir makineyi deneyip kahvesini tatma imkanı buldu. Dört günlük festival boyunca gördüğümüz ilgi bizi memnun etti.”

Kahve rehberi ve süt köpüğü üzerine fotoğraf baskısı uygulamalarına büyük ilgi

Bu yılki etkinlikte Melitta, ayrıca festivale özel bir kahve rehberi oluşturarak en çok tercih edilen kahve çeşitleri ve Melitta kahvelerini sergiledi. Katılımcılarına keyifli bir kahve deneyimi yaşatan bu uygulama, festival ziyaretçilerinden tam not aldı. Melitta’nın bu yılki festivale renk katan bir diğer uygulaması ise Cremio süt köpürtücü ile yapılan köpük üzerine kişiselleştirilmiş fotoğraf baskısı oldu. Bu kişiselleştirilmiş keyifli deneyim de Melitta standına uğrayanları fazlasıyla memnun etti.

Sosyal Medya'da Paylaşın