Yıldız Şeflerden Christian Le Squer, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Christian Le Squer, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Basit malzemelerin çoğaltılması, Şef Christian’ın hayatının işidir. Brittany doğumlu şefin leziz tatları ortaya çıkarma becerisi ona gurme mutfağı dünyasının sunduğu en prestijli ödülleri kazandırdı ve Le Cinq’in üçüncü Michelin yıldızıyla zirveye ulaştı.

Kendi başına bir Paris destinasyonu olan Christian Le Squer’den Le Cinq, ödüllü Baş Sommelier Eric Beaumard tarafından seçilen en nadir şaraplarla eşleştirilmiş Fransız modern ve zarif mutfağının zirvesiyle eş anlamlıdır. Üç Michelin yıldızı, şehrin en görkemli yemek odalarından birinde, bir ömür boyu edinilecek gastronomik deneyimin bir yansımasıdır.

“Fransız mutfak mirasını temel alıyoruz ve güncel hale getiriyoruz. Zanaatkarlık gibi uzun bir süreç. Lüksün saf özü.” diyor.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr000000000

Sosyal Medya'da Paylaşın