Yıldız Şeflerden Benoit Charvet, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Benoit Charvet gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Executive Pasta Şefi, Monde des desserts glacés 2018 şampiyonu, Paul Bocuse Le Restaurant’da çalışmalarına devam ediyor.

2015’ten beri Georges Blanc Group’un Pasta Şefi Benoît Charvet, 12 şekerleme ve 4 fırıncıdan oluşan bir ekibi yönetiyor. Gastronomik restoranın tatlı kreasyonlarından, bira fabrikasından, oda servisi menüsünden, kahvaltı ve brunch büfelerinden, pastane ve fırınlardan, ayrıca ziyafet ve seminerlerden sorumludur. Yaratıcılığı, tasarımı ve mimari vizyonuyla gastronomi sofralarının tatlılarında devrim yarattı. Lezzet ve dokuların ince kombinasyonları mükemmel bir şekilde ustalaşmıştır. 19 yaşına geldiğinde, bu pastacılık estetiği zaten Lucas Carton’da Alain Senderens için Pasta Şefi olarak çalışıyordu ve 23 yaşında, sekiz yıl boyunca Le Relais Bernard Loiseau’da Pasta Şefi olarak çalıştı. Pasta dünyasının önde gelen isimlerinden Benoît, 2013 yılında meslektaşları tarafından Yılın En İyi Pasta Şefi seçildi.

Biletler; Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın