Ünlü şef Floyd Cardoz 59 yaşında koronavirüs sebebi ile hayatını kaybetti

Amerikan mutfağını Hint esintileriyle etkilemeyi başaran ünlü Hintli Şef Floyd Cardoz, 18 Mart tarihinde koronavirüs teşhisinden sonra dün hayata gözlerini yumdu.

Hintli şef Cardoz, eğitimini İsviçre’de tamamladıktan sonra New York’a gelerek kendi ülkesinin tatlarını Amerika’ya tanıtarak özellikle New York’taki fine dining restoranlara yeni bir soluk getirmişti. 1988’de New York’a gelince Lespinasse’de çalışmaya başladıktan sonra Danny Meyer ile “Tabla”yı açmak için buradan ayrıldı. “Tabla” ile 4 James Beard Ödülü adaylığı bulunan şef Cardoz, 12 sene boyunca Manhattan’da Hint-Amerikan fine dining’in aranan noktası olmuştu. Çalışma hayatı boyunca Amerika’da ve Hindistan’da birçok restoranın başına geçen Floyd Cardoz, “Top Chef Masters” birinciliği ile kendini bir kez daha herkese kanıtlamıştı.

Netflix’in “Ugly Delicious” çekimleri bittikten sonra Hindistan’dan Amerika’ya dönen ve kendini kötü hissettiğini itiraf eden şefe 18 Mart tarihinde koronavirüs teşhisi kondu. Teşhisinin ardından yaptığı açıklamalar ile sevenlerini bilgilendirmeye çalıştı ancak üzücü haber mutfak direktörlüğünü yaptığı Hunger Inc. Hospitality’den 25 Mart tarihinde geldi.

Sosyal Medya'da Paylaşın