Dünyanın en iyi restoranlarından biri Mugaritz’e yakın bir bakış: Off-Road: Mugaritz, Feeling a Way (2015)

Off-Road (Campo a Través) belgeselinde, ünlü şef Andoni Luis Aduriz öncülüğünde Mugaritz ekibinin 1998’den beri çıktıkları yolda inşa ettikleri mirası, işlerinin ardındaki felsefeyi, bilgilerini, yeteneklerini ve heyecanlarını yakından inceliyoruz.

Dünyanın en iyi restoranlarından biri olan Mugaritz’in ardındaki fikri ve felsefeyi anlayarak gastronomi dünyasının sınırlarını nasıl genişlettiklerini gözler önüne seriyor. Off-Road belgeseli,  Mugaritz’in seneler önce sadece bir restoran olmaktan çıkarak bir fikir ve felsefeye dönüşerek gastronomi dünyasına katkılarını etkili bir şekilde gösteriyor.

La Fura dels Baus prodüksiyonunda ve Pep Gatell yönetmenliği ile çekilen belgeselde herhangi bir senaryo kullanılmadan sadece Mugaritz ekibinin yaratma süreci kameraya çekildi. Mugaritz’in şefi Andoni Luis Aduriz dünyanın en iyi restoranını açmayı hedeflerken belgeselde de görebileceğimiz gibi bir hayal inşa etti. Aduriz, “Bu belgeselin, her insanın imkansızı aşma kapasitesini yansıtmasını istiyorum; izleyicinin de kendi beklentilerini aşmak için istekli olmasını istiyorum” sözleri ile felsefesini bir kez daha belirtiyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın