“FRITSCH ile unlu mamullerdeki çözüm yelpazemizi daha da genişlettik”

MULTIVAC Türkiye Genel Müdürü Ali Suat Öz, IBAKTECH 2020 Fuarı öncesinde MULTIVAC dünyasındaki son gelişmeleri ve FRITSCH ile başlayan yeni dönemi bizimle paylaştı.

MULTIVAC, dünya çapında en önde gelen paketleme ve proses çözümleri üreticilerinden biri olarak yaklaşık 6400 çalışanı ile birlikte 140’tan fazla ülkede başarılı bir şekilde faaliyetlerini ve yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. MULTIVAC Türkiye Genel Müdürü Ali Suat Öz, 26-29 Mart tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi İstanbul’da düzenlenecek olan IBAKTECH 2020 Fuarı öncesinde, MULTIVAC dünyasındaki son gelişmeleri ve FRITSCH ile başlayan yeni dönemi bizimle paylaştı.

“FRITSCH, MULTIVAC gibi güçlü bir şirketin parçası haline geldi”
FRITSCH’in satın alım kararının, unlu mamuller sektörü için stratejik olarak alındığını belirten Ali Suat Öz, “MULTIVAC olarak portföyümüzü, paketleme sürecinden önce ve sonraki aşamalara yönelik stratejik olarak genişletmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda, dünyanın önde gelen unlu mamuller ile hamur işleme makineleri ve hatları üreticilerinden Almanya merkezli FRITSCH Bakery Technologies GmbH & Co. KG, 1 Ağustos 2019 itibariyle MULTIVAC Group çatısı altına girdi. Bu satın alımla birlikte FRITSCH, global arenada kendini kanıtlamış MULTIVAC gibi güçlü bir şirketin parçası haline geldi. FRITSCH’in işleme çözümleri sayesinde, son yıllarda entegre otomatik paketleme çözümleri için çok zorlu projeleri hayata geçirdiğimiz unlu mamuller ile tatlı ve unlu gıdalar sektörlerindeki varlığımızı, ülkemizde ve global pazarlarda genişletmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Tek bir kaynaktan entegre işleme ve paketleme çözümleri sunuyoruz”
MULTIVAC portföyünde, unlu mamuller sektörü için, farklı çeşitlerdeki ekmeklerden, pizza hamuru ve ramazan pidelerine, dolgulu ve dolgusuz kruvasanlardan, danish tipi çöreklere ve ayrıca simit gibi geleneksel birçok farklı ürüne yönelik olarak entegre işleme ve paketleme çözümleri mevcut. Bu çözümleri bizlerle paylaşan Ali Suat Öz, “Unlu mamuller ve hamur işlemeye yönelik olarak giriş seviyesi hamur açma ve kesim makineleri, dolgulu veya dolgusuz farklı ürün çeşitliliğiyle çok geniş bir ürün gamında esnek çalışma imkânı sunabilen kesme, döndürme, sarma gibi farklı ihtiyaçlara yönelik ileri seviye çözümler ve bu ihtiyaçları çok yüksek kapasitelerde karşılayabilen endüstriyel ölçeklerdeki çözümlerimiz portföyümüzde mevcut. Salt paketleme tarafında ise özellikle pazarın beklentisi olan unlu gıdaların raf ömürlerinin uzun tutulmasına yönelik olarak, paket içerisindeki oksijen oranının minimum seviyede tutulduğu MAP çözümlerimizi, termoform ve hazır tabak kapatma makinelerimizde öneriyoruz. Bu çözümlerin yanı sıra paketleme öncesi ve sonrasında; etiketleme, tartım, denetleme ve tüm prosese uygulanabilir otomasyon çözümlerimizle tek bir kaynaktan entegre hatlar kurabiliyoruz” diyor.

“MULTIVAC tarafından satın alınmasının ardından FRITSCH, ülkemizde ilk kez ziyaretçileri ile bu fuarda buluşacak”
Tüm takipçilerini, 11 ülkeden 341 şirketin stantları ile katılım sağladığı, yaklaşık 81.300 ziyaretçiye sahip olan IBAKTECH Fuarı’nda, Salon 1’de Alman Pavilyonu’nda 128-7 numaralı standında ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirten Ali Suat Öz son olarak şunları kaydediyor: “MULTIVAC tarafından satın alınmasının ardından FRITSCH, ülkemizde ilk kez ziyaretçileri ile bu fuarda buluşacak. Ziyaretçilerimiz fuarda, FRITSCH‘in unlu mamuller ve hamur işleme endüstrisindeki çözümleri ile MULTIVAC’ın aynı endüstriye yönelik paketleme ve proses çözümleriyle ilgili tüm sorularına cevaplar bulabilecekler. Standımızı ziyaret ederek, özellikle ülkemizdeki beklentilerin en başında gelen, esnek hatlar, kısa değiştirme süreleri ve hijyenik tasarım gereksinimlerini karşılayan; küçük, orta ve endüstriyel ölçekli unlu mamul üreticilerine yönelik en uygun ve yenilikçi çözüm portföyümüz hakkında bilgi edinebilirsiniz.’’

Sosyal Medya'da Paylaşın