Tarihi bir akşam yemeği deneyimi: Marc Lanteri Al Castello

Grinzane Cavour Kalesi, 13. yüzyılın ilk yarısına kadar uzanan geçmişiyle, heybetli kapılarının ardında eşsiz bir mekana ev sahipliği yapıyor. Marc Lanteri Al Castello, gerçek İtalyan lezzetlerini deneyimleyenleri tarihi atmosferiyle de büyülüyor.

Tuğlalara, karo zeminlere ve kesonlu tavanlara sahip restoranın yemek odaları çok bakımlı ve zevkli bir şekilde döşeli. Restoran’ın sahibi Michelin yıldızlı ünlü şef Marc Lanteri’nin mutfağı, memleketi Tenda’da ilgi duymaya başladığı ve her zaman en kaliteli malzemelerle yenilikçi yemekler yaratmak için yeniden yorumlamayı başardığı Piedmontese ve Provençal geleneğine dayanıyor.

Oldukça geniş bir tadım menüsüne sahip Michelin yıldızlı restoran, yerel yemeklerin ve başarılı şef Marc Lanteri tarafından yaratıcılıkla oluşturulmuş diğer yemeklerin de tadına bakmak için mükemmel bir mekan olma özelliği taşıyor.

UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak gösterilmiş bu eşsiz mekan, yılın her dönemi yerli ve yabancı birçok insan tarafından ziyaret ediliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın