Nitelikli Kahvenin Adresi: Story Coffee Roasters

California’da başlayan bir girişimcilik dersinin ödevi, günümüzde İstanbul’un en sevilen kahve evlerinden biri haline gelen Story Coffee Roasters’ın hikayesini oluşturdu. Harold Kelley ve kuzeni, uluslararası deneyim elde etmek ve Türkiye’nin potansiyelini keşfetmek amacıyla İstanbul’a taşınmaya karar veriyor. Story Coffee Roasters’ın vizyonu; insanların yaşam değerini yükseltmek ve anlamlı ilişkiler kurmak için uzman kahvenin takdir edilmesine ilham vermek. Aynı zamanda Story Coffee Roasters’ın bir başka hedefi ise, Türkiye genelinde en çok sevilen ve saygı duyulan bir kahve evi olmak.

Zengin Bir Lezzet Deneyimi

Story Coffee Roasters, zengin bir kahve ve mutfak menüsü sunarak misafirlerine geniş bir lezzet yelpazesi sunuyor. Klasik lezzetlerin yanı sıra mevsimsel tatları da menüsünde bulunduran işletme; Golden Pancakes gibi kahvaltı klasiklerinden, çeşitli taze bagel sandviçlere kadar, mutfak menüsünde de birçok seçeneğe yer veriyor. Tatlı olarak mekanın menüsünde taze olarak yapılan Cinnamon Rolls, kek, kurabiye, cheesecake, tart, yulaf bar ve brownie’ler bulunurken, içecek menüsünde Iced Latte, Cold Brew, Çilekli Limonata ve Affogato gibi yazın favorileri mevcut. Her geçen gün menüsüne yeni lezzetler eklemekten geri durmayan Story Coffee Roasters, misafirlerini de bu yenilikleri deneyimlemek için Moda ve Yeldeğirmeni’nde bulunan şubelerine çağırıyor.

Roastery Çalışmaları ve Faaliyet Alanları

Story Coffee Roasters, Türkiye’nin üçüncü dalga kahvecilerinden biri olarak dünyanın dört bir yanından nitelikli ve özel kahve çekirdeklerini seçiyor. Bu çekirdekleri haftalık olarak kavurarak müşterilerine sunan işletme, tüm bu süreci şubelerinde bulunan şeffaf kavurma odasında müşterileri ile paylaşıyor.

Story Coffee Roasters bünyesinde düzenlenen workshop’lar, cupping ve barista eğitimleriyle kahveseverleri ve baristaları en doğru ve güncel bilgiyle buluşturuyor. İşletme sahibi olmak isteyenlere de danışmanlık hizmeti veren Story Coffee Roasters; kafelerin kahve tedarikini üstlenirken, mevcut kafelere toptan satış yaptığı gibi kahve danışmanlığı da sunuyor.

“Daha iyi kahve sunmak ve daha iyi kahve içmek için yıllardır kendimizi geliştiriyoruz”

Kendini sürekli geliştirmeye odaklanan işletme, daha iyi kahve sunmak ve müşterilerinin daha iyi kahve içebilmesi için yıllardır çalışmalarına devam ediyor.

Kahve Trendleri: Artizan Kahveciliğin Geleceği

Story Coffee Roasters’ın sahibi Harold Kelly, üçüncü dalga kahvecilik ile birlikte artizan kahveciliğin önümüzdeki dönemlerde yeni trendlere ev sahipliği yapacağını şöyle açıklıyor: “Kahve endüstrisinde alkolsüz kokteyller, shaken ve blended içecekler gibi kahve dışı içeceklere odaklanan bir trend olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, bir shot espressoyu çeşitli meyve sularıyla harmanlamaya yönelik ilgi de giderek artıyor. Yaratıcılığa yapılan bu vurgu, kahve endüstrisine güzel bir yön katarak kahve profesyonellerini kalıpların dışında düşünmeye ve müşterileri etkileyecek yeni fikirler yaratmaya teşvik ediyor.”

Kelly, bu benzersiz fikirlerin heyecan verici olduklarını söylese de klasiklerin tekrar yükselişe geçeceğine inandığını belirtiyor ve ekliyor: “Mükemmel bir espresso veya kusursuz dokulu bir lattenin zamansız güzelliğini keşfetmek isteyen insanlar, kahve dükkanlarında klasik lezzetlere yönelecektir.”

“En büyük tutkumuz müşterilerimizin mutluluğunu sağlamak”

Kelly; kahveleriyle, hamur işleriyle ve lezzetli yemekleri ile müşterilerini memnun edecek bir deneyim yaratmak için sürekli çaba gösterdiklerini anlatırken, insanların hayatlarına neşe katmaya devam ettikleri sürece yeni mahallelere açılma fırsatlarını araştırdıklarından bahsediyor.

Story Coffee Roasters’ın sahibi Harold Kelly, “Kendi müşterilerimize hizmet vermenin yanı sıra, diğer işletmeler için kahve kavurmaktan da büyük keyif alıyoruz. Sadece yüksek kaliteli nitelikli kahve kullanmaya odaklanmamız bizi farklı kılıyor ve müşterilerine olağanüstü, lezzetli ve yüksek kaliteli nitelikli kahve sunma konusundaki kararlılığımızı paylaşan işletmelerle işbirliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” diyerek sözlerini noktalıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın