Lezzetleriyle baş döndüren en iyi Lübnan restoranları

Akdeniz ve Orta Doğu mutfağının harmanlandığı Lübnan mutfağı beş duyuya birden hitap ediyor. Çeşit çeşit mezesi, taze balık ve deniz mahsulleri ile hazırlanan yemekleri ve bakliyatın her türlüsünün kullanıldığı Lübnan mutfağı dünyanın en zengin mutfaklarından biri. 130 çeşit mezeye sahip olan bu mutfağın Lübnan’daki en doğru adreslerinin izini sizler için sürdük. 

Liza

Liza için Beyrut’un en şık restoranı desek yanlış olmaz. Modern bir atmosferde lezzetli Lübnan yemeklerini sunan mekânın Paris’te de bir şubesi bulunuyor. Liza’nın imza lezzetleri ise kendi yağında pişmiş kuzu incik, fettuş ve domates, bulgur ve arak eşliğinde sunulan karides. Hazırladıkları mezelerle de adından söz ettiren Liza’da isterseniz set menülerden sipariş edip birçok çeşidin tadına bakabilirsiniz. 

Le Chef

Beyrut denilince mutlaka gidilmesi gereken restoranlardan biri olarak gösterilen Le Chef, lezzetli yemekleriyle kendine hayran bırakıyor. Mütevazi bir dekorasyona sahip olan mekân klasik Lübnan yemeklerinin en güzel örneklerini sunuyor. Etli pilav, tabbule, humus ve daha birçok lezzetli başlangıcın olduğu Le Chef’in imza lezzeti ise Lübnan mutfağının klasik lezzetlerinden “Kibbeh Arnabieh.”

Babel Bay

Lübnan’ın en iyi deniz mahsulleri restoranı olarak bilinen Babel Bay muhteşem deniz manzarasına sahip. Her daim taze olarak sundukları balık ve Lübnan mutfağına ait eşsiz yemekleri ile çok beğenilen mekân özel tatlılarıyla da lezzetli bir final yapmanızı sağlıyor. Özel olarak sosladıkları ve taze olarak yaptıkları ahtapot yemeği de mekânın favori lezzetlerinden. 

Em Sherif

Beyrut’un kalbinde yer alan Em Sherif’in başında Lübnanlı şef Mireille Hayek bulunuyor. Lüks ve kendine özgü bir teması olan restoran sıra dışı bir yemek deneyimi yaşatıyor. Geleneksel Lübnan yemekleri sunan Em Sherif’in en çok beğenilen lezzetleri ise; klasik bir lezzet olan humus, batata harra ve mütebbel. Sunuma gösterdikleri özen ve porsiyonlarının cömertliği ile de mekândan mutlu ayrılmanızı sağlıyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın