Küçük Bir Öneri; İstanbul’un Vegan Restoranları

İstanbul’un sokaklarında dolaşırken vegan lezzet çeşitliliği arayanlar için küçük ve tatlı mekanlar bulmak hiç de zor değil.

Tatlılardan tuzlulara, yemeklerden içeceklere, her geçen gün vegan ürünlerin tercih edilebilirliği artıyor. Vegan beslenme felsefesini benimseyenler ya da öğünlerinde bitkisel bazlı lezzet çeşitliliğini değerlendirmek isteyen kişi sayısı her geçen gün arttıkça da yiyecek ve içeceklerin vegan versiyonlarını bulmakta gitgide kolaylaşıyor. Bu doğrultuda vegan lezzetler için İstanbul içerisinde hangi restoranların hangi lezzetlerini tercih edebileceğimizi birlikte keşfedelim!

Govinda İstanbul

Türkiye’nin ilk ve tek saf vejetaryen- vegan yemekler sunan satvik hint mutfağı olan Govinda, ince ve elde taze öğütülmüş baharat karışımlarıyla vegan yemeklerine yeni bir soluk getiriyor.

Dal Çorbası;

Besin değeri açısından zengin tahıllar içeren bu çorba yemişlerin yoğurt ya sütle birleşimiyle elde ediliyor. Kolay sindirim sağlıyor. En hızlı ve en yüksek besin değerine sahip olan Dal çorbası şefin spesiyalleri arasında.

Adres:  Büyükdere Caddesi Naci Kasım Sokak, No:6B Mecidiyeköy (Goranga Yoga içerisinde), 34387 Şişli/İstanbul

Telefon: (0212) 234 36 33

 

 

Bi Nevi Deli

Belkıs Boyacıgiller ve Özge Şen birlikteliğinde iki kadın gücüyle kurulan kurulan Bi Nevi Deli, içeriklerin besin zenginliğinin en yüksek seviyede korunduğu, işlenmemiş ya da mümkün olan en az şekilde işlenmiş ürünler kullanarak oluşturulmuş bitkisel ürünler bulunuyor. Yiyeceklerin iyi hissettirmesi gerektiğini savunan restoranda kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği dışında et ve süt alternatifleri, tatlı kek ve ekmek bulunuyor.
Ana içeriklerinde taze meyveler, tahıl ve baklagiller, taze kuruyemişler bulunuyor.

Pancar Burger;
Siyah fasulye, Pancar köftesi ve özel Chimichurri sos eşliğinde servis edilen Pancar Köftesi yaratıcı ve doyurucu lezzetiyle tüm önyargılarınızı kırabilir. Bu sayede burgeri artık sağlıklı alternatif yiyecekler arasında görebilirsiniz.

Adres: Etiler, Dilhayat Sk. No:10/1, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:  (0212) 358 60 32

 

 

KafeNAsanat

Sadece vegan değil yaratıcı lezzetlerle dolu tabaklarıyla KafeNAsanat bir küçük ve salaş bir mekan. Serpme kahvaltı ve mantı üzerinden de lezzetlerini öne çıkan restoran, atıksız ürün yerel ve organik ürünleri kullanmaya özen gösteriyor

Mantı;
Servis hızlılığı, sunumu ve tabi ki lezzetiyle sizleri kaşık kaşık yeseniz de doyamayacağınız bir lezzet bekliyor. Soya kıyma veya yeşil mercimekli mantı isteğe göre sarımsaklı ve sarımsaksız yoğurt seçeneğiyle servis ediliyor.

Adres: Türkali, Nüzhetiye Karakol Sk. No:3, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 236 86 96

Sosyal Medya'da Paylaşın