Japon Şef Masayoshi Takayama, Harrods’ta Restoran Açacak

2004’ten beri New York’ta üç Michelin yıldızlı sushi restoranı ‘Masa’nın kurucusu olan, tanınmış Japon şef Masayoshi ‘Masa’ Takayama, Londra’nın lüks mağazası Harrods’ta ilk restoranını açmaya hazırlanıyor. 

2004’ten beri New York’un üç Michelin yıldızlı sushi restoranı ‘Masa’yı ve Japon bar-restoranı ‘Bar Masa’yı işleten ünlü şef Masayoshi Takayama, aynı zamanda sanat galericisi Larry Gagosian ile Madison Avenue’deki Kappo Masa’yı da işletiyor.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan, lüks mağaza Harrods, Japon şefle gerçekleştirilen bu ortaklığı şöyle tanımlıyor: “Birinci sınıf bir konumda olan Şef Masa’nın imzası olan Japon mutfağı ilk kez Birleşik Krallık’a getirilecek ve bu Harrods’ın restoran gündeminde başka bir anıtsal gelişmeye işaret edecek.”

Japonya’da doğan Şef Takayama, Tokyo’nun Ginza semtinde aşçılık çıraklığı ile mesleğe başladı. 1980’de Los Angeles’ta ilk restoranı Saba-ya’yı açan şef, 1987’de Ginza Sushiko ile devam etti. Reklamı yapılmayan restoranın, aynı zamanda liste dışı bir telefon numarası bulunuyordu. Ama buna rağmen restoran, Los Angeles’taki en pahalı ve seçkin restoranlardan biri oldu.

Harrods, yüksek profilli şef ortaklıkları geçmişine sahip olmasıyla beraber, Stockholm ve Singapur’daki restoranların her ikisi de üç Michelin yıldızına sahip olan İsveçli şef Björn Frantzen ile Studio Frantzen’i açmıştır.

Harrods ve masa ortaklığına ilgili daha fazla bilgi yıl içerisinde duyurulmaya devam edecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın