Godiva çikolata dünyasına adını altın harflerle yazdırıyor

Godiva, 1926 yılında ünlü çikolata ustası Pierre Draps’ın düşüyle Belçika’da temellerini atıyor. Kaliteli, prestijli ve benzersiz lezzeti olan çikolatalar sunma gayesiyle Godiva markasını atölyesinde kuran Draps, çikolata konusunda o kadar başarılı oluyor ki adeta kendi efsanesini yazmaya başlıyor. Dünya çikolatacılığına adını altın harflerle yazdıran markayı Godiva Ülke Operasyon Müdürü Tunç Bahar’dan dinledik.

Bugün Belçika Kraliyet Sarayı’nın da resmi tedarikçisi olan Godiva, günümüzde hala yetenekli çikolata şeflerinin özenle sakladığı özel formüllerini, en kaliteli ve taze içeriklerini tüketicileriyle buluşturuyor. Godiva’nın birbirinden farklı lezzetleri, çikolata butiğiyle kafe konseptini buluşturan mağazalarında gelenlere farklı bir deneyim yaşatıyor. Tunç Bahar, “Tüketicilerimizin beklentileri doğrultusunda yenilikçi çikolatalar üretiyor, lezzetli yiyecek ve içecek ürünlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz” diyor.

Godiva, ünlü pralin ve trüfleri, eşsiz bisküvileri, özenle paketlenmiş çikolatalarının yanı sıra, kış mevsiminin vazgeçilmezi sıcak çikolata, hafif öğünlerde tercih edilen tuzlu lezzetleri, dondurmalar ve markanın imzası olarak görülen fondü, krep gibi ikonik global tatlarla da misafirlerine en leziz çikolata deneyimini sunmayı vadediyor. Bahar, Godiva Café’lerin konseptinden söz ederek, “Keyifli oturma alanlarında misafirlerimize çikolatadan hazırladığımız lezzetlerin yanı sıra daha fazlasının da bulunduğu Godiva, menüsündeki taze ürünleri de servis ediyoruz. Bunun yanı sıra, vakti kısıtlı veya paket servis tercih eden tüketiciler için ’take-away’ seçeneğimiz de mevcut.”

“Yeni ürünler geliştiriyor ve çeşitli kanallarda misafirlerimize sunuyoruz”

Godiva’nın vazgeçilmez çikolata çeşitlerinden olan pralin ve trüfleri, en özel dolgular ve formüllerle buluşuyor. Godiva’nın kuruluşundan bu yana tarifi değişmeyen ‘Truffe Traditionelle’, Belçika prensesi Elisabeth’in doğum günü için geliştirilen ‘Truffe Créme Brulée’, çikolata ustalarının ‘Rüzgar Gibi Geçti’ filminin galası için geliştirdiği ‘Signature Lait Café’ imza koleksiyondaki çikolatalarından sadece birkaçı… Tunç Bahar, “Sürekli yeni ürünler geliştiriyor ve bunları çeşitli kanallarda misafirlerimize sunuyoruz. Bugün çikolatanın napoliten ve madlen gibi farklı formlarını da Godiva mağazalarında tadabilir; bu lezzetleri online mağazamız aracılığıyla da satın alabilirsiniz. Çikolatanın yanı sıra mağazalarımızda atmıştan fazla kutu veya kişiselleştirme imkanı tanıyan ambalajları da müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

“Godiva Cafe’lerde yeniliklerimiz var”

Godiva yeni sezona iddialı bir giriş yapıyor. 19 Kasım itibariyle Yeni Yıl Koleksiyonu’nu mağazalarında ve godiva.com.tr’de satışa sunan marka, sınırlı sayıda üretilen kek şeklindeki çikolataları, karnaval temasından ilham alan göz alıcı kutuları ve hediye sepetlerini aynı koleksiyonda buluşturuyor. Koleksiyonun Godiva’nın baş çikolata şefi Thierry Muret tarafından el işçiliğiyle tasarlandığını dile getiren Bahar, “Godiva Cafe’ler için de özel bir yeniliğimiz var; kruvasan ve waffle’ın birleşiminden doğan eşsiz bir lezzet olarak Croiffle’ı tüketicilerimizle buluşturduk. Tuzlu severler için edam, emmantel ve kaşar içeren üç peynirli Croiffle, çikolatadan vazgeçemeyenler için de Godiva çikolatalı Croiffle’ı geliştirdik” ifadelerini kullanıyor.

“Tüm ürünlerimizi gerçek Belçika tariflerine sadık kalarak geliştiriyoruz”

Godiva, ortam sıcaklığının ve nemin çikolataya uygun standartta olmasını ve hijyen gibi birçok standardı gözeterek çikolatalarını üretiyor. “Godiva Kalite Standartları çikolatalarımızı diğer çikolatalardan ayıran en önemli faktörlerden biri” diyor ve sözlerine şöyle son veriyor: “Misafirlerimizin en orijinal tatlara erişebilmesi için tüm ürünlerimizi gerçek Belçika tariflerine sadık kalarak geliştiriyoruz. Öte yandan perakende tarafında çikolata butikleri ve kafelerimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa başta olmak üzere 13 noktada misafirlerini ağırlıyor.”

Röportaj: Gülçin Gökdere

Sosyal Medya'da Paylaşın