Şehir otelciliğinin saklı cenneti: Shangri-La Bosphorus, Istanbul

Shangri-La Bosphorus, Istanbul, muhteşem boğaz manzarası ve ayrıcalıklı servis anlayışı ile misafirlerine her daim keyifli anlar yaşatıyor. Farklı konseptte restoranlarıyla dikkatleri üzerine çeken oteli, Executive Chef Ercan Yamantürk’ten dinledik.

Shangri-La Bosphorus, Istanbul, olağanüstü bir hizmet anlayışıyla adının anlamını sonuna kadar hak eden adeta saklı bir cennet. Otelin ayrıca farklı konseptlerde hizmet veren iki restoranı da bulunuyor. IST TOO ve Shang Palace. Ercan Yamantürk sürekli AR-GE çalışması içerisinde olduklarını belirterek, “Ekip olarak çok aktif çalışan ve sürekli yeniliklerin peşinde koşan bir yiyecek ve içecek organizasyonuna ve çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Bunların bir kısmı ise Asya kültürüne ait ürünler” diyor.

“Türk ve dünya mutfaklarından inovatif lezzetleri harmanlıyoruz”

Yamantürk farklı mutfaklarda deneyimler ediniyor. Yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarının, otel açılışlarının kendisine kattığı ‘know-how’ sayesinde Türkiye’nin önde gelen 5 yıldızlı otellerin mutfaklarında çalışmalarda bulunuyor. 2017 yılından itibaren ise Executive Chef olarak Shangri-La Bosphorus, Istanbul’da çalışmalarına başlıyor. Başarılı şef otelde yer alan restoranlar hakkında şu bilgileri veriyor: “IST TOO, Türk ve dünya mutfaklarından inovatif ve geleneksel öğeleri harmanlayarak bir araya getiren ve misafirlerine à la carte olarak hizmet veren Boğaz’a nazır keyifli bir restoran. Aynı zamanda bünyesinde yer alan özel sushi şefi ile seçkin bir sushi menüsünü de içinde barındırıyor. Shang Palace ise Türkiye’nin en iyi Uzak Doğu Restoranı diyebilirim. Altı Çinli şefle hizmet veren Shang Palace, Çin’in Kanton ve Sichuan bölgelerinin en özel tatlarını sunuyor.”

“Kaliteli ve mevsimsel ürünlerden oluşan yemekler sunuyoruz”

Ercan Yamantürk, Shangri-La Bosphorus, Istanbul’da menülerini oluştururken misafirlerinin beklentilerini, yeme & içme trendlerini ve orijinal reçetelerini göz önünde bulunduruyor. İlgi çekici, yeni ürünler denemeyi ve bunları menü seçeneklerinde bulundurmayı seven deneyimli şefi, “Ayrıca, son yıllarda zirveye doğru hızla yol alan sağlıklı beslenme trendlerini de yakından takip ediyoruz” diyor. Şefin ürün tedariki sürecinde öncelikli kriteri ise mevsiminde ürünlere yoğunlaşmak. Gıda güvenliğinden de taviz vermediklerini dile getiren Yamantürk, “Bizim kurallarımıza uygun, en güvenilir firmalar ile çalışmaktayız. Böylece misafirlerimize üstün kaliteli, güvenilir ve mevsimsel ürünlerden oluşan muhteşem yemekler sunuyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

“Pazar brunchlarımızda muhteşem lezzetler misafirlerimizi bekliyor”

Shangri-La Bosphorus, Istanbul yeni sezonda yine harika lezzetler oluşturmaya hazırlanıyor. Yeni sushi şefi ile birlikte Cuma ve Cumartesi akşamlarının klasikleşen sushi büfesine yeni lezzetler ekleyecek. Dim-Sum üzerine Çin mutfağında çalışmaları ise devam ediyor. Ercan Yamantürk sözlerini şöyle sürdürüyor: “Geniş bir ürün yelpazesine sahip Pazar brunchlarımızda muhteşem lezzetler misafirlerimizi bekliyor. ‘Dry Aged’ yöntemiyle dinlendirilmiş bütün dana pirzolayı tüm misafirlerimizin masasına servis ediyoruz. Taze ıstakozlar, taze sarılmış sushiler, taze deniz ürünleri ile brunchlarımızda misafirlerimize bir lezzet şöleni sunuyoruz. Her gün saat 14.30 -18.30 saatlerinde Lobby Lounge’da servis ettiğimiz ve Ekim ayında yenilenen muhteşem çay saati büfemizi ise şiddetle öneriyoruz.”Shangri-La Bosphorus, Istanbul evlenecek çiftlerin karşısına farklı bir yenilikle çıkıyor. Bundan böyle çiftler düğün yemekleri için Shangri-La Paris’in Michelin yıldızlı Şefi Christophe Moret ile Paris’te buluşup düğün yemekleri için tadım yapabilecek sonrasında ise düğün yemekleri İstanbul’da Christophe Moret ve Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un mutfak ekibi tarafından hazırlanacak. 

Sosyal Medya'da Paylaşın