Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü binası 5 yıldızlı otel oluyor

Ankara-Ulus’ta bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) ait binanın yap-işlet-devret modeliyle 5 yıldızlı otele dönüştürülmesi planlanıyor.

Şu anda atıl halde bulunan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü binası, Koruma Kurulu’ndan onay çıkarsa, yap-işlet-devret modeliyle 25 yıl süreliğine ihale edilecek.

Hürriyet‘ten Murat Yılmaz‘ın haberine göre, ABB’ye ait binanın otel ve konaklama tesisi haline getirilmesi için ABB Meclisi, daha önce oy birliğiyle onay vermişti. Binanın otele çevrilmesine ilişkin talep, Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na sunuldu. ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı tarafından işlemleri yürütülen bina, Koruma Kurulu’ndan onay çıkarsa, yap-işlet-devret modeliyle 25 yıl süreliğine ihale edilecek.

Beş yıldızlı otel olması hedefleniyor

ABB’ye gelir sağlaması da amaçlanan binanın 5 yıldızlı otel olarak değerlendirilmesi gündemde. Konumu itibarıyla iyi bir noktada olan otelin Ulus bölgesine daha da cazibe katması hedefleniyor. ABB’nin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü binasının yanı sıra hemen yan taraftaki Anafartalar Çarşısı ile Ulus İşhanı için de cephe yenileme projesi bulunuyor. Cephe projesinin Koruma Kurulu’nca onaylandığı, uygulamasının yapılacağı öğrenildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın