FoodinLife’ın yeni sayısında Avrupa’nın ilk su altı restoranı Under’ı kapağımıza taşıdık 

Foodinlife’ın yeni sayısı çıktı. Kapak konuğumuz açıldığı günden bu yana gastronomi dünyasının yakından takip ettiği, Avrupa’nın ilk su altı restoranı Under oldu.

İnsanların yeme içme alışkanlıklarının değişmesi, bilinçli tercihi, kalite ve lezzete odaklanması gastronomiye olan ilgi ve alakanın da gitgide artmasına vesile oluyor. Kültürlerarası etkileşimde önemli bir disiplin olan gastronomi, çoğu zaman gezi rotalarına da yön veriyor. Yeni medyanın en hızlı iletişim ağı olan sosyal medyalar ise; dünyadaki gelişmeleri hız kesmeden insanların önüne seriyor. Biz de gerek dijital gerekse de basılı yayınlarımızla Türkiye’de ve dünyada öne çıkan trendleri, son gelişmeleri, dünyaca ünlü şefleri ve restoranları yakından takip ediyoruz. En yeni mekânları mercek altına alırken, yurt içi ve yurt dışı dosya çalışmalarımızla sektörün nabzını tutuyoruz. Her ay farklı konu ve konuklarla siz değerli okuyucularımızın karşısına çıktığımız Masabaşı Sohbetleri’nde bu sayı İstanbul’daki yabancı şefleri buluştururken, Bizbize Sohbetleri’nin bu ayki adresi ise Hilton İstanbul Bosphorus oldu. Her sayı dünyaca ünlü şeflere ve restoranlarına yer verdiğimiz kapağımıza bu ay, açıldığı günden bu yana gastronomi dünyasının yakından takip ettiği, Avrupa’nın ilk su altı restoranı Under’ı taşıdık. Yerinde ziyaret ettiğimiz Under’da başarılı şef Nicolai Ellitsgaard ile keyifli bir sohbete imza attık. İşte keyifli söyleşileri, tasarımı ve görselleriyle sayfalarında kaybolacağınız dergimizden bazı konu başlıkları… 

Okyanusun altında yaratıcılığın ve tasarımın buluştuğu nokta Under Restaurant 
Under, Avrupa’nın ilk su altı restoranı. Kapılarını ise geçtiğimiz yıl Nisan ayında açtı. 40 kişilik kapasitesi ve yaratıcı mimarisiyle misafirlerini okyanusun altında ağırlayan mekân, daha açılışının ilk gününde 7 bin rezervasyon alarak bir rekora imza attı. 

Japon kültürüyle İtalyan mutfağını bir araya getiren şef: Joji Tokuyoshi 
Bir Japon’un gözü ve felsefesiyle yorumladığı İtalyan mutfağı ile iki kültürün birleşmesini amaçlayan Joji Tokuyoshi, kullandığı teknik ile fark yaratıyor. 

İçecekleri sanata dönüştüren İstanbul’un en iyi kokteyl adresleri 
Bir karıştırma sanatı olarak adlandırılan “Miksoloji” sunum, tasarım ve içeriklerin yorumlanmasıyla özellikle son zamanlarda oldukça popüler. İstanbul’da birçok yerde profesyoneller tarafından icra edilen miksoloji sanatını en iyi sunan yerleri sizinler için derledik. 

Şık sunumu ve özenli tabaklarıyla fine dining restoranlar 
Yemek kalitesinden dekorasyona, sunumdan hitap şekline varana kadar ‘misafirin kendini özel hissetmesi’ fikri üzerine tasarlanıyor fine dining restoranlar. Şefin büyük bir özenle yorumunu kattığı lezzetler adeta inovasyonun tabağa yansıması oluyor. Her ülkenin kültürüne bağlı olarak tasarlanan bu restoranlar ülkemizde de oldukça iddialı. Biz de şık sunumları ile özel günlerin buluşma noktası olan fine dining restoranları gurmelerimize sorduk.

Sosyal Medya'da Paylaşın