ELITEWORLD Marmaris, “GSTC Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”nı Aldı

Türkiye’nin önde gelen zincir otel markası Elite World Hotels&Resorts bünyesindeki ELITEWORLD Marmaris, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’nin (GSTC) denetimlerinden geçerek Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almaya hak kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) öncülüğünde Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) kriterlerine uygun olarak geliştirilen Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı’nı tamamlayan ELITEWORLD Marmaris, çevreye saygılı bir işletme olduğunu belgeledi. 42 kriter içeren programı tamamlayabilmek için turizm işletmelerinin; çevresel, sosyal, kültürel, ekonomik, kalite, insan hakları, sağlık, güvenlik, risk ve kriz yönetimi konularını ele alan ve sürekli iyileştirmeyi yönlendiren uzun vadeli bir sürdürülebilirlik yönetim sistemi uygulaması gerekiyor. Turizm yatırımlarının bulunduğu bölgelerin altyapısı ve sosyal halk gelişimi için girişimlerin aktif olarak desteklenmesi ve istihdamda bölge insan kaynağına fırsatlar tanınması da Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı’nın kapsamı içinde yer alıyor.

Elite World Hotels & Resorts zincirinin tüm otellerinde Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nı almak üzere program dahilinde ilerlediklerini ifade eden Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, “Tesislerimizi mevzuata tam uygun hale getirmenin ötesinde Bakanlığımızla aynı perspektifi paylaşıyoruz. Sürdürülebilir Turizm Programı, dünyada GSTC ile hükümet nezdinde geliştirilen ilk program niteliği taşıyor. Yönetim olarak prensiplerimizle örtüşen, gönülden katıldığımız kriterleri yerine getirmekten son derece mutluyuz. Dünyamızın geleceğine odaklanan sürdürülebilirlik anlayışının turizmdeki öncüleri arasında olmak istiyoruz.” dedi.

Dünyanın en iyi otelleri arasında

Bölgenin en lüks ve yeni otellerinden biri olarak dikkat çeken ELITEWORLD Marmaris, mimarisi ile de öne çıkıyor. 2020’de dünyanın en çok kullandığı tatil sitelerinden olan Travelmyth tarafından “Marmaris’in 5 Yıldızlı En İyi Üçüncü Oteli”, Otel-Z tarafından “Müşteri Memnuniyet Ödülü” ve Hotels.com tarafından “Loved by Guests” ödüllerine layık görüldü. 2016 yılında da Tripadvisor tarafından, Türkiye’nin en iyi 25 oteli arasında 7. sırada bulunan Elite World Marmaris, 2017 yılında ise Expedia tarafından seçilen “Her şey Dâhil” kategorisinde dünyanın ilk 100 oteli arasında yer aldı

Sosyal Medya'da Paylaşın