Dünyanın En İyi Şefi Ferran Adria FoodinLife 88. Sayımızda!

FoodinLife dergimizin 88. sayısında, dünyanın en iyi şefi Ferran Adria’yı kapağımıza taşıyoruz. Bununla birlikte sıcakların ferahlatan lezzeti dondurmadan başlayan lezzet serüvenine, kıymetli gurmelerimizin tercihleriyle hazırladığımız İstanbul’un en lezzetli pizzalarını sıralayarak devam ediyoruz.

E-Dergimizi Okumak için Tıklayın!


Dünyanın En İyi Şefi Ferran Adria Kapak Konuğumuz!

Dergimizin nisan sayısında yazın habercisi ve mevsimin olmazsa olmazı dondurmalardan bahsederken, İstanbul’un lezzetli çikolata adreslerini işliyor ve bununla birlikte gurmelerimizin önerileriyle İtalyan’ın lezzetli pizza duraklarını mercek altına alıyoruz.

 

Kapak konuğumuz dünyanın en iyilerine ilham veren bir isim: Ferran Adrià!

Yeni tatlar ve yeni dokular yaratmak için geleneksel Akdeniz mutfağını bir kenara bırakarak mutfağı laboratuvara çeviren, moleküler gastronominin öncüsü Ferran Adrià, dergimizin kapak konuğu.

Kariyerini şekillendiren elBulli’nin baş aşçısı olan ve inovatif lezzetleri olsun gastronomiye yaptığı katkılar olsun 3 Michelin yıldızını hak eden master isim, dünyanın en iyi şeflerine ilham veren hatta onları eğiten deneyimli bir şef. ElBulli’yi kapatan, mekânın değerlerini ve mirasını korumak adına elBulli foundation’ı kuran Adrià, bununla birlikte Bullipedia projesiyle de gastronominin önemli kaynaklarını ansiklopedi formatında meraklılara sunuyor.


Dedeman Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray ile ağırlama ve turizm üzerine…

Kariyerine Dedeman’da başlayan ve yıllar içerisinde hem yurt içi hem de yurt dışında belli bir bilgi birikimine sahip olan Ergün Demiray ile Dedeman’a olan yolculuğunu konuşurken bir yandan da Türkiye’deki ağırlama ve turizm sektörünü konuşuyoruz.

Dosya konumuz sıcakların ferahlatan lezzeti: Dondurma

Havaların ısınmasıyla çoğumuz artık serinletici lezzetlere meyletmeye başladık. Bu mevsimin olmazsa olmaz, baş lezzeti olan dondurmayı sayfalarımızda işliyor ve dondurmanın önemli isimlerine yer veriyoruz.

Gurmelerimizle İstanbul pizzacılarını geziyoruz.

Gastronominin önemli isimleriyle İstanbul’un en iyi pizzacılarını listeliyoruz. Onların rehberliğinde İtalya mutfağının en rağbet gören bu lezzetine kayıtsız kalmıyor, pizzanın özel adreslerini yeni sayımızda sıralıyoruz.

Sosyal Medya'da Paylaşın