Dünyaca Ünlü Şef Alex Atala Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Alex Atala, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Brezilya gastronomisinin en önemli isimlerinden biri şüphesiz Alex Atala’dır. Atala, kariyerinin başlangıcından bu yana Brezilya’nın lezzetleri, ürünleri ve renkleriyle yaptığı çalışmalarla yemek severlerin dikkatini çekmiştir. Bu çalışmalar ona ulusal ve uluslararası birçok ödül kazandırmıştır. 1999 yılında kurduğu ana restoranı D.O.M. ile iki Michelin yıldızı kazanan dünyaca ünlü şef, 2013 yılında Time dergisinin hazırladığı “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesinde yer almıştır. 2014 yılında Time dergisinin Güney Amerika baskısı tarafından “Yaşam Boyu Başarı Ödülü“ne layık görülen D.O.M, Brezilya’nın en seçkin restoranlarından biri haline gelmiştir.

D.O.M., Restaurant dergisinin yayınladığı S.Pellegrino World’s 50 Best Restaurants tarafından dünyanın en iyi 4. restoranı seçilmiştir. Mekân, aynı zamanda “Acqua Panna Güney Amerika’nın En İyi Restoranı” unvanına da sahiptir. Atala, geleneksel Brezilya yemeklerini dönüştürmesi, Fransız ve İtalyan mutfak tekniklerini yerel Brezilya malzemelerine uyarlamasıyla tanınmaktadır.

“Sürdürülebilirlik benim için çok anlamlı bir kelime. Kültür ve doğa arasındaki temel bağ yemek… Brezilya’da yaşayan bizler için Amazon’u korumanın nehri, tohumu veya ormanı korumaktan daha fazlası olduğuna derinden inanıyoruz. Hedef, ormanın içinde, nehir kenarında yaşayan insanı korumak. Sürdürülebilirlik ile çalışmaya karar verdiğinizde, bu ömür boyu bir taahhüttür. Bu yıllar değil, bir ömür alacak. Bu tüm hayatınız.” diyor Alex Atala.

Biletler; Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın