Doğayla İç İçe Bir Lezzet Deneyimi: Urla Bağevi Vineyard Restaurant

Sade ve modern bir tarzda, doğayla iç içe bir deneyim için özel olarak tasarlanmış Urla Bağevi Vineyard Restaurant; Urla Bağyolu’na özgü şaraplardan oluşturduğu şarap menüsü, mevsimin ve yörenin en taze mahsulleriyle harmanladığı mutfağı ile misafirlerini doğanın ve lezzetin keyfini çıkarmaya davet ediyor.

Urla’nın çam ormanları ile çevrili bir göçmen köyü olan Yağcılar’da yer alan yığma taş yapı
geleneği ile 2008 yılında yapımına başlanan Urla Bağevi Vineyard Hotel’in eşlikçisi olan Urla
Bağevi Vineyard Restaurant, kendine has lezzetleri ve harika doğasıyla eşsiz bir deneyim
vadediyor.

Ev yapımı zengin lezzetler
Urla Bağ Yolu Şarap Derneği kurucu üyeleri arasında yer alan Urla Bağevi Vineyard Restaurant, Urla Bağ Yolu’ndaki şaraphanelerin tüm şarap çeşitlerini restoranda yemek eşliğinde sunuyor. Şarap üzerine kurgulanan restoran, kışın şömineli ve vadi manzaralı camla çevrili salonu ile 45-50 kişiye kadar a la carte hizmet verirken, yazın bahçede 50-60 kişiye kadar a la carte yemek servisi ile misafirlerini ağırlıyor.

İzmir dışından gelen hiçbir gıda ürününün kullanılmadığı restoranda, ev yapımı zengin
lezzetler, Tire ve Urla yerelinden temin edilen doğal ürünler, sıcak köy ekmeği, mayalı pişi ve armola gibi köy havasını yaşatan ürünler yer alıyor. Otelin kendine ait tavuklarından kahvaltılarda günlük köy yumurtası sunulurken, otele ait keçilerin sütü ve yoğurdu tüketilip tatlılarda da değerlendiriliyor.

Kültürel değerler, sanatla harmanlanıyor
Bulunduğu coğrafya ile uyum içerisinde olan Urla Bağevi Vineyard Restaurant, sanatın ve yöre halkının en büyük destekçisi. Otelin sahibi Sema Sertkaya, el emeği ile yaptığı seramik çalışmaları ile restoranın sunumlarına daha çarpıcı bir boyut kazandırıyor. Her sabah 200 yıldır süregelen ekşi mayaları ile yerel buğdaydan sıcak ekmeklerini kahvaltıya sıcak olarak sunan Urla Bağevi Vineyard Restaurant, köyün yerlileri ile yaptığı iş birliği ile köy ekonomisine de katkıda bulunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın