Alaçatı’nın Yıldızı Dondurmino Gelato, Dünyanın En İyi Dondurmacıları Arasında!

Financial Times’ın paylaştığı yazıya göre 2014 yılında Alaçatı’da açılan Dondurmino Gelato, dünyanın en iyi 25 butik dondurma mekanı arasında yer aldı. Listeyi hazırlayanlar, Akbulut ailesinin yönettiği Dondurmino’nun geleneksel Türk ve İtalyan lezzetleriyle hazırladığı 150 çeşit tarife dikkat çekti.

Dondurma sektörüne 40 yıl boyunca Türkiye’de ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde tesisler kazandıran Milkomak şirketinin sahibi Akbulut ailesi, temsilciliklerini yaptıkları, konularında dünya lideri olan İtalyan partnerleri ile birlikte İtalyan dondurması gelatoyu Türkiye’de tanıtmak ve sevdirmek için 2014 yılında Çeşme, Alaçatı’da Dondurmino Gelato’yu hayata geçirdi. Kısa sürede lezzet ve konsepti ile ünü ülke sınırlarını aşan, Türkiye’nin en iyi dondurmacıları arasında gösterilen Dondurmino’ da taze ve doğal ürünler, tutku ve aşkla bir araya getirilerek, günlük olarak üretiliyor.

İtalya’nın dünyaca ünlü şefleri ve firmaları ile birlikte çalışmalar yürüten “Gelato Master Chef ” ünvanına sahip Mehmet Ali Akbulut, Dondurmino Gelato dükkânlarında oluşturduğu 150 farklı lezzet ile Türkiye’de butik dondurmacılığın en güzel örneğini sunuyor, sektörün gelişimine ve geleneksel Türk tipi dondurmanın yanı sıra gerçek İtalyan gelatosunun ülkemizde doğru tanıtılmasını, popüler bir ürün olmasını sağlıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın