Divan Grubu’nun Corporate Executive Chef’i Giancarlo Gottardo’dan sade, sağlıklı ve lezzetli tarifler

Divan Grubu, 50 yılı aşkın süredir Türkiye’nin pek çok noktasında sunduğu özel deneyime ek olarak, Corporate Executive Şefi Giancarlo Gottardo öncülüğünde misafirlerine gerçek bir lezzet serüveni yaşatıyor. Taze malzemelerle misafirlerine sağlık ve lezzeti aynı tabakta sunan şef Giancarlo, Divan Grubu ile birlikte Türkiye’de kalitenin altına imza atan isimlerden biri haline geliyor.

Bir İtalyan adası olan Palermo’da doğup büyüyen başarılı şefin mutfağa olan tutkusu, Palermo’yu aşıyor ve Türkiye’deki ilk macerasına Four Seasons Sultanahmet’te başlıyor. Kariyerine dünyanın farklı yerlerinde devam eden şef Giancarlo, 2012 yılında İstanbul’a geri dönüyor ve Divan Grubu ile “sağlıklı tarifler ve sadelik” felsefesi altında misafirleriyle buluşuyor.

Lezzetin anahtar kelimeleri: Sade, sağlıklı ve lezzetli

Menülerini genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında değiştirdiklerini belirten şef Giancarlo, son yıllarda sağlıklı yemekler konusunda giderek bilinçlenen gençleri de gözeterek, vegan ve vejetaryen tabakları da ihmal etmiyor. Bölgenin çeşitliliği ve sürdürülebilirliğinden kaynaklanan güçlü bir karaktere sahip olan güncel menüler, basit, lezzetli ve yüksek kaliteli malzemeler ile “sıfır atık programı” çerçevesinde yenileniyor.

Şef Giancarlo, “Eylül ayında gelecek menüde karalahana salatası, ızgara sebzelerden yapılmış vejetaryen lasagnetta, füme somon ve krem peynir eşliğinde mücver, spagetti kabak çorbası, nar taneleri eşliğinde ızgara kalamar ve tabule, vejetaryen patlıcan schnitzel ve beluga mercimeği salatası gibi pek çok yeni lezzet sunacağız. Bu tarifler, temel felsefemiz olan basit, sağlıklı ve lezzetli beslenmeyi yansıtıyor” diyor.

“Bu sektörde bir şey hep aynı kalıyor…”

Yeni sezonu yenilenmiş menüsü ile karşılayan şef Giancarlo, tüketicilerin gıda izlenebilirliği, üretim süreci, dağıtım ve tüketim konusunda ileride daha da dikkatli olacaklarını söyleyerek, bir kelimenin altını çiziyor: “Alternatif.” Şef Giancarlo, “Giderek daha fazla tüketici, sadece lezzetli ve sağlıklı değil, aynı zamanda sürdürülebilir bir şekilde üretilen ve hayvansal proteinlere alternatif sunan yiyecekleri tercih ediyor. Ve bu sektörde bir şey hep aynı kalıyor: Tüketiciler yiyecek ve içeceklerini daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz istiyorlar” diyor ve yerel çiftliklerin organik, taze ve sağlıklı malzemeleriyle birlikte sürdürülebilir programa tam destek verdiğini belirtiyor.

Öncelik çalışanların ve misafirlerin güvenliği oldu

COVID-19 pandemisiyle değişen dengelere Divan Grubu da adapte olarak, çeşitli güvenlik önlemleriyle birlikte menülerine birçok yenilik getiriyor.  Şef Giancarlo, “Divan olarak misafirlerimiz ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için F&B standart yönetim prosedürlerini yeni COVID-19 yönergeleri çerçevesinde güncelledik, yemek salonlarımızı sosyal mesafeye uygun olarak düzenledik, kahvaltı, brunch, kahve molası servislerimizi yeni COVID-19 kurallarına uygun hale getirdik ve eve teslim, artizan gıda paketlemesi, al-götür uygulamaları için dijital platforma geçiş sağladık” ifadelerini kullanıyor.

“Divan Grup olarak bu zorlu dönemi geçeceğimizi ve çok yakında normale döneceğimizi umuyoruz” diyen şef Giancarlo, bu belirsiz zamanda uzun vadeli bir plan yapmanın kolay olmadığını söylerken, şu anda odaklandıkları pek çok proje olduğunu belirtiyor. Arttırılmış güvenlik, akıllı ve hızlı pişirme teknikleri, Anadolu bölgesinin benzersiz geleneksel tariflerini de kapsayan tek tabaklık yemekler… Dijital platformlarda da gelişmeyi sürdüklerini söyleyen şef Giancarlo son olarak, “Al-götür hizmetler, müşterilerin evlerine ‘sanal restoran’ aracılığı ile girme ve çevrim içi yemek alışverişi gibi pek çok konuya odaklanıyoruz” diyor.

 

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın