Fairmont Quasar Istanbul’da tart çeşitlerinden çilekli pastalara uzanan yaz tatlıları rüyası

Fairmont Quasar Istanbul, yaz tatlıları ile sezona iddialı bir giriş yapıyor. Bünyesinde yer alan Demlique’de akşamüstü çay saatlerine farklı bir konsept getirerek, Fairmont markasının ikonik otellerinin yer aldığı New York ve Londra’dan çay saati menüleri ile İstanbul’un gelenekselleşmiş çay saati lezzetlerini konuklarına sunuyor. Biz de çay saatinin en özel eşlikçileri yaz tatlılarını Fairmont Quasar Istanbul Executive Pastry Chef Ayhan Karadeniz’den dinledik.

Fairmont Quasar Istanbul, yaz tatlılarında mevsim meyvelerinin ön planı çıktığı hafif lezzetlere yer veriyor. Ayrıca sütlü tatlılar da yaz aylarında hafif ve serinletici tatlar arayanların tercihi oluyor. Ayhan Karadeniz, yeni sezon için, “Mango pavlova, Japon cheesecake, taze incirli ekler, crem catalana ve tiramisu gibi çeşitlerden oluşan bir lezzet seçkisi sunacağız” diyor.

Başarılarla dolu bir mutfak hikâyesi

Mutfağa olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanan Karadeniz, 1987 yılında mesleğe atılarak mutfak hikâyesine başlıyor. İstanbul’un birçok üst düzey otelinde farklı pozisyonlarda çalışan başarılı pastry chef, yaklaşık 33 yıllık bir tecrübe ile Fairmont Quasar Istanbul’un Executive Pastry Chef’i olarak 2018 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor.

“Pasta çeşitlerimizi her gün değiştiriyoruz”

Fairmont Quasar Istanbul, yaz tatlılarında pasta olarak beyaz çikolatalı blueberry mousse, Fransız kremalı çilekli pasta, San Sebastian cheesecake, taze orman meyvelerinden hazırlanan tart çeşitleri, glütensiz çikolatalı ve meyveli pastaları ile lezzet düşkünlerinin beğenisini kazanıyor. “Misafirlerimize farklı lezzet deneyimleri yaşatmak için pasta çeşitlerimizi her gün değiştiriyor ve farklı lezzetlere imza atıyoruz” diyen Ayhan Karadeniz sözlerini şöyle sürdürüyor: “Yaz aylarının vazgeçilmezi dondurma ve sorbeleri kendi mutfağımızda hazırlıyoruz. İsveç çikolatasından yaptığımız çikolatalı dondurmamız, mevsimine göre kavun, karpuz, passion fruit, mango gibi meyvelerle ile hazırladığımız meyveli dondurma ve sorbe çeşitlerimiz bu yazın en ferahlatıcı lezzetleri olacak.”

Yaz tatlıları ev yapımı dondurmalarla şenleniyor

Kullanılan meyvelerin taze ve mevsiminde olması Fairmont Quasar Istanbul için çok önemli. Hazırlanan her ürününde kalite, lezzet ve görsellik ön planda olup, yaz aylarında tatlı çeşitlerine ev yapımı dondurma ve sorbeler de ilave ediliyor.  Karadeniz, Türk mutfağının benzersiz lezzet mirasının, kusursuz bir servis anlayışı ile birleştiği Aila’da geleneksel lezzetleri çağdaş yorumlarla sunduklarını belirterek, Aila’nın yaz menüsünde bu konseptte hazırlanan tatlıların da yer alacağı müjdesini veriyor.

%50 indirimli fiyatla pasta satışı

Ayhan Karadeniz, son olarak menülerde sürekliliği sağlamak adına geleneksel lezzetleri korumaya özen gösterdiklerini belirterek, “Dönemsel ve mevsimsel olarak özel reçeteler de geliştiriyoruz. Demlique pastalarını, evinin konforunda da tatmak isteyenler için dışarıya pasta satışımız mevcut.  Enfes pastalarımız her gün saat 17.00 sonrasında, %50 indirimli olarak satın alınabiliyor” diyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın