Fish Butchery deniz ürünlerini yaratıcı menülerle sunuyor!

Avustralya’nın kozmopolit şehri Sydney’de, ünlü Paddington pazarı ve Unity kilisesinin hemen karşısındaki küçük mekâna konuşlanmış Syndey halkını binbir çeşit taze ve kurutulmuş balık ve deniz ürünü ile şımartıyor. Gelin bu yaratıcı balık kasabını birlikte keşfedelim!

Balık ve deniz ürünü tüketmeyi sevip de evde pişiremeyenlerin derdine derman olan, ürünleri kolaylıkla evde hazırlayabilecekleri şekilde temizleyip dilimleyen ve pişirmeye hazır hale getiren bu modern balık kasabı sadece bir kasap olmaktan öte, inovatif servisi, take away menüsü ve yaratıcı tarifleriyle yediden yetmişe herkese deniz ürünlerini sevdirmeye niyetli.

Modern balıkçı Fish Butchery’nin arkasındaki isim ise hem şefi hem girişimcisi olan Josh Niland. Avustralya’da balık efsanesi lakabıyla bilinen Niland, yılın restoranı ve yılın şefi gibi çeşitli ödüller almasının yanı sıra ünlü televizyon programı Masterchef Avustralya’ya da konuk olmuş medyatik bir yüz.

Her zerresi değerli… 

Balığın her zerresini kullanmak gerektiğini düşünen Niland, Fish Butchery’de de bu prensipten yola çıkıyor ve her ürünü akla gelmeyecek yöntemlerle tariflerinde kullanarak müşterilerini eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Şefin Mr. Niland at Home ismini verdiği menüsünde günü gününe yakalanan, taptaze ürünler özenle pişirmeye hazır hale getirildikten sonra paketlenip alıcılarını bekliyor. Müşteriler aynı gün öğlen 12.00’a kadar siparişlerini verip öğleden sonra saat 15.00 ve 16.00 arasında dükkândan paketlerini alabiliyorlar. Akşam yemeği için kolayca hazırlanabilecek, pratik bir alternatif sunan Fish Butchery’de siparişler o kadar yoğun ki haftanın menüsü yayınlandığı gün bile tamamen satılıp tükenebiliyor.

Klasik tatlarla yaratıcı menüler… 

Her gün başlangıç, ana yemek ve iki çeşit tatlı olmak üzere toplam dört farklı servis sunan Mr. Niland at Home menüsündeki her öğün ayrı ayrı satılıyor. Menü her gün değişiklik göstermekle birlikte başlangıç için Ayışığı İstridyeleri, Kinkawooka Midyeleri, tatlı için ise Morina balığı yağından yapılmış çikolatalı dondurma gibi klasik lezzetler asla değişmiyor.

Chef Niland fish and chips ağırlıklı take away menüsü ile balık severleri sevindiriyor. Menüde Avustralya’ya özgü nadir bulunan çeşitli balık türleri ve deniz mahsullerinin yanı sıra karalahana, fındık ve kuş üzümü ile yapılan çıtır çıtır taze salata ve Avustralya’da sıkça tüketilen orta boy, beyaz renk sebago patateslerinden yapılan patates kızartması da mevcut. En popüler seçenekler ise Seahaven kasabası açıklarında yakalanan ve kömür ateşinde ızgarada pişirilerek servis edilen kırlangıç balığı ve Moolalaba kıyılarında yakalanan panelenmiş karideslerdir. 

Buzlamak ya da buzlamamak, işte tüm mesele bu… 

Diğer balıkçılardan farklı olarak balıkları asla suya veya buza koymadan, küçük balıkları delikli tepsilerde, büyük balıkları ise statik soğuk odalarda kancalara asılı şekilde depolayan Fish Butchery’de kalitenin sırrı işte tam da budur. 

Balık nesillerinin yok olmasını önleyecek şekilde sürdürülebilir yöntemlerle yakalanan özel ve nadir balık ve deniz ürünü çeşitlerini evlere taşıyan Fish Butchery Salı’dan Pazar’a saat 10.00 ve 19.00 arasında tüm balık sever gurmelere açık. 

Sosyal Medya'da Paylaşın