Bay Bread Kurucusu Serdar Yalçınkaya: “Ürünlerimizde ‘aynı derece aynı ısı’ pişirme tekniğini kullanıyoruz”

Bay Bread, toplumun özlediği sıcak ekmek ve unlu mamul çeşitlerine erişebilme hizmetini bir lüks olmaktan çıkarıp standart haline getiriyor. Aynı zamanda ekmek ve unlu mamul ürünlerini üreten işletmelerin değişen dünya koşullarından ürün çeşitliliği ile doğru şekilde sürdürülebilir standartlarla hizmet verebilmesini ve aynı zamanda her ticari işletmenin temel amacı olan karlılıklarını muhafaza edebilmelerini sağlamak için de çözüm üretiyor. Bir fırıncılık modeli olan Bay Bread’i Kurucusu Serdar Yalçınkaya’dan dinledik.

Serdar Yalçınkaya Bay Bread’in hikayesini şu sözlerle aktarıyor: “Aslında hikayemiz 1900’lü yıllarda büyük büyük dedemin bu mesleği icra etmesiyle başlıyor. Diğer taraftan babamın ekmek makinaları konusunda yaptığı yüksek ihtisasla da hem teknoloji hem de üretimde birliktelik oluştu. Ben de bunların üzerine son teknolojileri takip ve tatbik ederek bugün geldiğimiz yüksek teknoloji fırıncılık konseptini oluşturdum.”

“Geleneksel fırıncılık metotlarının doğru çözümler üretmesi gerektiğini düşündüm”

Serdar Yalçınkaya, gerek ekmek ve unlu mamuller üretimi gerekse de ekmek üretiminde kullanılan makinalar konusunda kendini geliştiriyor ve sektörün içinde bulunduğu şartları gözlemleyerek çözüm üretmeye odaklanıyor. Uzun yıllar gıda sanayinde makine üretiminde bulunan Toya Makine’deki çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda sektörün dünyadaki örneklerini araştırmaya koyuluyor. Dünyada ekmekçilik ve unlu mamul konusunda derin araştırmalar yapan başarılı isim, “Türkiye’deki geleneksel fırıncılık metotlarının değişen insan taleplerine karşılık doğru çözümler üretmesi gerektiğini tespit ettim. Bunların neticesinde gerek Toya Makine’deki çalışma arkadaşlarım, gerek sektördeki iş ortaklarımla yaptığımız çalışmalar neticesinde Bay Bread markasını hayata geçirdim” ifadelerini kullanıyor.

“Şu anda üzerinde çalıştığımız çok özel ve nitelikli yeni ürünlerimiz var”

Bay Bread’in amacı sektöre teknoloji üretmek. Bunu gerek makine ekipman olarak gerek iş modeli olarak yapan firma, ülke ekonomisine katkı sağlayacak, tüketicinin ihtiyacını karşılayacak bir iş modeli tasarlıyor. Şu anda 700’ün üzerinde ürün çeşidi olduğunu dile getiren Serdar Yalçınkaya, “Her geçen gün yeni ürünler ekleniyor. Şu anda üzerinde çalıştığımız çok özel ve nitelikli yeni ürünlerimiz var. Ekmek ve unlu mamuller olarak başladığımız yolculuğumuza pizzayı ekledik. Bizim temel fikrimiz olan aynı ısı ve aynı sürede pişirilebilen ürünlerimiz tüketiciler tarafından çok beğenildi. Tatlı, unlu mamul, pizza, börek ve ekmek çeşitleri hali hazırda mevcut olan ürünlerimiz. Dondurma önemli bir yer tutuyor. Menümüzün içerisinde dondurma üretimi konusunda bu yıl çok farklı gelişimler gösterdik. Dondurma menümüzü genişlettik ve bu konuda yatırımlarımız devam edecek” diyor.

Bay Bread, insanların evlerinde sıcak ekmek ve unlu mamul ürünlerine ulaşabilmeleri için ürünlerini müşterilerin sipariş verebileceği dijital kanallara, sosyal medya kanallarına, dijital sipariş kanallarına ve sipariş hattına taşıyor ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Dijital kullanımın her geçen gün artış gösterdiği Türkiye’de ilk defa fırıncılığı adapte eden marka olduklarını dile getiren Yalçınkaya, “Sadece pişmiş ürünlerin müşteriye teslimatı değil müşterinin evinde sıcak ürüne ulaşması için Bay Bread’in geliştirdiği ‘aynı derece aynı ısı’ pişirme tekniği, evlerde pişirilebilecek ürünlerin adrese teslim edilme konusunda sektör için önemli bir değişimdir” açıklamalarında bulunuyor.

“İnsanların ürünlerimize her noktada ulaşmasını sağlayacağız”

Değişen dünyanın yeni dinamiklerine ayak uydurarak yeni nesil yüksek teknoloji fırıncılık misyonunu daha da ileriye taşımayı hedeflediklerini dile getiren Serdar Yalçınkaya son olarak, “İnsanların evde, işyerinde, caddede ve hemen hemen her noktada güvenle tüketeceği ürünlerimize, yükselen yeni teknolojilerimizle ulaşmasını sağlayacağız” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın